Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wiszniccy licealiści bezpieczni w sieci

Bezpieczni w sieci to projekt organizowany przez NASK-Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. W projekcie wzięli udział nauczyciele, rodzice i 174 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

Nauczyciel koordynujący udział w projekcie Agata Linkiewicz uczestniczyła w szkoleniach i kursach e-learningowych oraz wykorzystała na lekcjach informatyki bezpłatną platformę z kursami i materiałami dla uczniów. Zarówno rodzice jak i nauczyciele przez dziennik elektroniczny otrzymywali materiały szkoleniowe z zakresu bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, odpowiedniego reagowania w sytuacjach niepożądanych zdarzeń lub zachowań młodych ludzi w sieci.

Szkolny koordynator projektu przygotował także ankietę w wersji on-line skierowaną do nauczycieli i rodziców sprawdzającą ich wiedzę w tym zakresie. Wyniki zostały omówione zarówno z nauczycielami jak też rodzicami i czasami były zaskakujące. Uczestnicy projektu zdobyli wiedzę na temat aktualnych zagrożeń w sieci m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Młodzież wisznickiego liceum pod kierunkiem koordynatora wykonała gazetkę szkolną z cyberzagrożeń, gdzie były zamieszczane materiały udostępnione w ramach projektu.

Przez udział w projekcie kształtowano postawy krytycznego podejścia do zamieszczanych w sieci informacji oraz promowano pozytywne zachowania wśród młodzieży.

Procentowe postępy zrealizowanych kursów przez uczniów LO przedstawiają się następująco:

1. Klasa 1 c- 18 uczniów – 87%

2. Klasa 3 a- 12 uczniów – 86,9 %

3. Klasa 2 a – 20 uczniów – 85 %

4. Klasa 1 b- 24 uczniów – 84%

5. Klasa 1 a- 25 uczniów – 83 %

6. Klasa 1 d- 24 uczniów – 83%

7. Klasa 4 ab – 13 uczniów – 83 %

8. Klasa 3b – 19 uczniów – 79 %

9. Klasa 2b- 19 uczniów – 69%

Łączny wynik wszystkich uczniów biorących udział w projekcie to 81%. Każdy uczestnik projektu, który zaliczył, z co najmniej 6 kursów e-learningowych otrzyma zbiorczy certyfikat udziału w projekcie „Bezpieczni w sieci”. Certyfikaty można otrzymać także za pojedyncze ukończone na 80 % i więcej kursy. Gratulujemy uzyskanych certyfikatów i zdobytej wiedzy.

 

materiał: LO Wisznice
tekst i zdjęcia: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama