Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: W Platerce powstała strzelnica łucznicza (galeria)

22 maja przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej dokonano oficjalnego otwarcia strzelnicy łuczniczej. Wydarzenie o tyle ciekawe i warte odnotowania, że jest to pierwsza tego typu - szeroko -znana inicjatywa oświatowa. Na pytanie zainteresowanych o być może skorzystanie z doświadczeń innych w realizacji tego tupu przedsięwzięcia najczęściej padała odpowiedź - byłoby to trudne z takich doświadczeń skorzystać. Okazuje się bowiem, że jest to pierwszy tego typu obiekt nie tylko w mieście czy powiecie bialskim. Nie znajdziemy takiej strzelnicy w całym województwie. Nie słyszało się też o takiej instalacji szkolnej w całej Polsce. Na Śląsku jest Akademia Łucznicza ale to zupełnie co innego.

W otwarciu strzelnicy uczestniczyli m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu dr Stanisław Romanowski, dyrektor LO Przemysław Olesiejuk oraz uczniowie i ich nauczyciele.

Inicjatorami powstania obiektu sportowego przy placówce szkolnej byli Marek Romaniuk oraz Marcin Mincewicz. Dzięki strzelnicy młodzież będzie szlifowała umiejętności łucznicze, poprawiała swoją sprawność fizyczną, ale też będzie się uczyła cierpliwości, wytrwałości i samodyscypliny.

Otwarcie strzelnicy łuczniczej na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.3 / II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater Białej Podlaskiej

Uczniowie szkoły ogólnokształcącej w mieście Biała Podlaska będą mogli rozwijać bądź rozpoczynać swoją pasję do łucznictwa korzystając z dzisiaj otwartego placu strzeleckiego na świeżym powietrzu.

W dniu 22 maja 2024r. o godzinie 12:00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie strzelnicy łuczniczej znajdującej się na wspólnym terenie ZSO nr.3/ II LO Im. E. Plater. Uroczystość rozpoczęła się od przemowy prezydenta miasta Michała Litwiniuka, naczelnika wydziału edukacji kultury i sportu dr Stanisława Romańczuka oraz dyrektora LO Przemysława Olesiejuka.

Dyrektor we wstępie wspomniał o funkcjonującej już od 2019r. innej strzelnicy łuczniczej. Przedstawił również inicjatorów powstania tego miejsca, nauczycieli: Marka Romaniuka i Marcina Mincewicza, z którymi udało się przeprowadzić wywiad i dowiedzieć się kilka informacji technicznych odnośnie strzelnicy (filmu szukaj na Biper TV YouTube). Strzelnica ma pięć torów o długości 15m każdy, tarcza wyposażona w siatko chwyt, strzały, profesjonalny łuk sportowy. 

–  Jak do tej pory zajęcia pozalekcyjne z łucznictwa odbywały się na hali sportowej. Zainteresowanie tą formą sportu istniało w naszej szkole znacznie wcześniej. Braliśmy udział w zawodach ze strzelania z łuku. To świetna forma spędzania czasu zarówno na lekcjach wychowania fizycznego a jeszcze bardziej po lekcjach, w czasie wolnym. Nie goni nas wtedy ze strzelnicy dzwonek i inne zajęcia. Można na prawdę długo przebywać na świeżym powietrzu i szkolić się w tym ciekawym sporcie. – mówią przedstawiciele uczniów.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk / Sylwia Łukaszuk / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama