Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Grafficiarz w rękach Policji!

Bialscy policjanci zatrzymali grafficiarza, który farbą w sprayu zdewastował elewację budynku na jednym z osiedli. Straty szacowano na kwotę około 4 tysiące złotych. Wandalem okazał się 19-letni mieszkaniec miasta. W jego domu oraz w samochodzie, policjanci zabezpieczyli puszki farby w sprayu. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie maja br. na jednym z bialskich osiedli. Mieszkańcy zaalarmowali policję o niszczeniu elewacji ich budynku. Sprawca zbiegł. Straty związane z uszkodzeniem mienia oszacowano na kwotę około 4 tysiące złotych.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci z wydziału zwalczania przestępstw przeciwko mieniu, którzy ustalili i zatrzymali wandala. To 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania oraz w samochodzie, który użytkował, policjanci zabezpieczyli puszki farby w sprayu.

Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia mienia, ale nie potrafił wyjaśnić powodu swojego zachowania.

Akty wandalizmu to czyny są wyjątkowo społecznie szkodliwe z uwagi na poniesione straty, jak i obniżenie estetyki otoczenia. O dalszym losie młodego „grafficiarza” zadecyduje Sąd. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podinspektor Beata Miszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama