Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Spotkanie z technikiem kryminalistyki w ramach XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej

Przed weekendem technik kryminalistyki asp. szt. Grzegorz Kisiel spotkał się z młodzieżą bialskich szkół opowiadając o tajnikach zawodu. Spotkanie odbyło się na terenie Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w ramach jubileuszowych XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Technik opowiadał o sposobach zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia oraz ciekawych przypadkach z jakimi spotkał się podczas służby.

Spotkanie odbyło się w na terenie Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w ramach jubileuszowych XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Technik kryminalistyki spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej oraz ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Podczas pogadanki funkcjonariusz przybliżył specyfikę swojej służby. Wszyscy zebrani dowiedzieli się, jaką rolę pełni technik kryminalistyki i jakie zadania w ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów na miejscu przestępstwa, pełni ta dziedzina badań. Policjant opowiadał też o ciekawych przypadkach z jakimi spotkał się podczas służby.

Poza wykładem odbyła się również „część praktyczna”. Na spotkanie technik zabrał ze sobą walizkę z „akcesoriami”, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Wyjaśnił też do czego one służą. Wiele emocji przyniosło też własnoręczne zabezpieczanie przez młodzież odbitek linii papilarnych.

Technik przedstawił również niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Spotkanie pozwoliło młodzieży zrozumieć młodzieży jak ważna i odpowiedzialna jest to służba.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama