Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Zgłoś własne propozycje do Budżetu Obywatelskiego (zaproszenie)

Propozycje do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego, które zostaną zrealizowane na terenie miasta Międzyrzec Podlaski w 2025 r., można zgłaszać do 29 czerwca. Miasto zaplanowało na zadania kwotę 100 tys. zł.

Miasto Międzyrzec Podlaski przeznaczyło na realizację zadań VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w 2025 r. kwotę 100 tys. zł, w tym na zadania społeczne 10 tys. zł.

Aktywnością mogą wykazać się wszyscy mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację zostaną poddane głosowaniu.

Szczegóły zgłaszania zadań do BO:
Budżet Obywatelski 2025 <<==>> LINK

Przypomnijmy, w ubiegłym roku mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego zgłosili osiem projektów:
Zagłosuj na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego (zaproszenie) <<==>> LINK,
z których najwięcej głosów (317) podczas głosowania zebrała tężnia solankowa. Projekt na kwotę 110 tys. zł zakladał wstępną lokalizację tężni na terenie pałacu Potockich.

Projekt zakłada budowę tężni z drzewa sosnowego/świerkowego, zabezpieczanego impregnatem do drewna. Tężnia wyposażona będzie w zbiornik na solankę, oświetlenie i urządzenie do pompowania solanki. Projekt obejmuje również położenie płytek chodnikowych oraz montaż ok. 4 ławek. Mikroklimat wytwarzający się wokół tężni zbliżony byłby do klimatu nadmorskiego i stanowi jeden z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej. Mieszkańcy mogliby zażywać drogocennych inhalacji z korzyścią dla zdrowia. Wokół tężni wytwarza się mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium a rozbijane cząsteczki solanki sprzyjają także hydro jonizacji. Inwestycja wykonana w proponowanej formie będzie generowała końcowy efekt prozdrowotny i ekologiczny, ale dodatkowo również efekt estetyczny oraz marketingowo-reklamowy dla mieszkańców oraz całego miasta. Dostęp do tężni solankowej będzie swobodny dla wszystkich zainteresowanych osób, a sama inwestycja nie powinna budzić negatywnych sprzeciwów społeczeństwa lokalnego, gdyż będzie pozytywnie wpływa na estetykę miasta oraz dodatnio na zdrowie zainteresowanych osób. Miejsce to stałoby się na pewno atrakcją na skalę powiatu. Lokalizacja w parku byłaby idealna ze względu na bliskość placu zabaw dla dzieci, co umożliwiałoby w ramach integracji mieszkańców przebywających na placu zabaw również korzystanie z dobrodziejstw solanki z tężni. Lokalizacja tężni wstępna planowana, uwarunkowana od zgód i pozytywnych opinii przewidzianych przepisami prawa oraz możliwości technicznych, lokalizacja może ulec zmianie.

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego zagłosowali na tężnię solankową <<==>> LINK

Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia nowo powstałej, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, tężni solankowej przy ul. Brzegowej w Białej Podlaskiej:
Tężnia solankowa przy ul. Brzegowej w Białej Podlaskiej już otwarta! (film) (mapa dojazdu) <<==>> LINK

 

materiał: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama