Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Tunel pod autostradą A2 w Sworach (galeria)

Postęp prac przy budowie odcinka A2 Swory – Biała Podlaska jest na tyle duży, że można już mówić o zbliżaniu się do finiszu. Zakres wykonanych prac świetnie widać na przykład na jednym z wiaduktów autostradowych. Oznakowanie wiaduktu: WA-75. W tunelu pod trasą szybkiego ruchu poprowadzono drogę lokalną ze Swór przez Osienniki do Zabłocia.

Zaawansowanie prac projektowych na koniec kwietnia znalazło się na poziomie 97 proc. Zaawansowanie rzeczowe na poziomie: 86.56 proc.. Zaawansowanie finansowe na poziomie: 87.80 proc. kwoty kontraktowej. Zaawansowanie rzeczowe robót znalazło się na poziomie: 85.72 proc. Zaawansowanie czasowe robót wyniosło: 78.73 proc.

Zakres wykonanych prac świetnie widać na przykład na jednym z wiaduktów autostradowych. Oznakowanie wiaduktu: WA-75. W tunelu pod trasą szybkiego ruchu poprowadzono drogę lokalną ze Swór przez Osienniki do Zabłocia. Autostrada ma tu wykonane ogrodzenia (trwa betonowanie słupków), trwa uzupełnienie i umacnianie poboczy. Droga lokalna na odcinku ok. pół kilometra uzyskała podbudowę z tłucznia, obramowana została w krawężniki, a po stronie zachodniej wybudowano 450 metrów chodnika. Droga lokalna przygotowana jest do prac związanych z walaniem nawierzchni bitumicznej.

Przypomnijmy, że odcinek A2 Swory – Biała Podlaska (od 610+722 km do 624+830 km) zaczyna się w km 610+722 autostrady na terenie gminy Biała Podlaska w miejscowości Swory. Zlokalizowany jest w całości na terenie województwa lubelskiego, w powiecie bialskim, na terenie gminy Biała Podlaska i zakończony jest w km ok. 624+830. Łączna długość odcinka to ponad 14 kilometrów.

Podpisanie umowy z Wykonawcą miało miejsce w dniu 1 kwietnia 2021 r.

Wartość kontraktu wynosi 467 mln 661 tys. 11 zł 65 groszy.

Projekt oraz wykonawstwo przypadło firmie POLAQUA Sp. z o.o.

Czas realizacji budowy odcinka Swory – Biała Podlaska wynosi 33 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki / strona kontraktu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama