Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Druhowie z gminy Drelów świętowali Gminny Dzień Strażaka w Witorożu (film) (galeria)

3 maja członkowie jednostek OSP z terenu gminy Drelów oraz ich rodziny zgromadzili się w Witorożu, by wspólnie celebrować Gminny Dzień Strażaka. Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń i medali.

Gminny Dzień Strażaka rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez proboszcza Michała Rodaka w parafii pw. Michała Archanioła w Witorożu.

Dalsza część wydarzenia odbyła się na placu przed remizą OSP. Tam po oficjalnym rozpoczęciu strażackiej zbiórki miało miejsce poświęcenie nowego pojazdu OSP Żerocin…

oraz wręczenie odznaczeń członkom zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Drelowie:

Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa
1. Dariusz Balak
2. Cezariusz Kowalczuk
3. Piotr Tyszewski
4. Adam Bahonko

Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa
1. Agata Filipiuk
2. Daniel Sworczuk
3. Marek Jóźwik
4. Michał Dzięcioł
5. Henryk Zdanowski
6.Dariusz Włodarski
7. Mateusz Magier
8. Karol Marczuk
9. Michał Kołkowicz

Wzorowy Strażak
1. Krzysztof Panasiuk

Odznaczenia wręczył w asyście dostojnych gości i przedstawicieli straży wójt Piotr Kazimierski, prezes zarządu Oddziału Gminnego ZOSP, który złożył gratulacje i podziękowania za służbę na rzecz mieszkańców gminy. 

– Odznaczenie strażackie, jak każde, niesie za sobą ładunek pozytywnych emocji, bo to docenienie trudu, który włożyliście w rozwój swoich jednostek i całej naszej strażackiej wspólnoty. Ale to też zobowiązanie do tego, żebyście nadal pracowali tak mocno nie dlatego, żeby zasłużyć na kolejne złote i srebrne odznaczenia, ale dlatego, żeby nasza wspólnota miała się jeszcze lepiej, a ma się dobrze i za to chcę serdecznie podziękować. Dziękuję też młodym adeptom sztuki pożarniczej, za to, że są z nami i dają nadzieję na to, że umiejętności i doświadczenie – etos strażaka – będzie dalej niesiony przez najbliższe lata, na czym nam bardzo zależy. Jesteśmy bardzo silną samorządową wspólnotą. Jesteśmy tyle warci, na ile możemy pomagać innym i każdy strażak, bez względu na to, w jakiej jednostce funkcjonuje i jakie znaki rozpoznawcze nosi, jest wyjątkowy – podkreślił wójt Piotr Kazimierski.

Do życzeń i podziękowań przyłączyli się również obecni na uroczystości starosta bialski Mariusz Filipiuk, dowódca JRG Międzyrzec Podlaski dh Sylwester Sadowski oraz wiceprezes zarządu oddziału gminnego ZOSP w Drelowie Franciszek Jerzy Stefaniuk.

– Spotykamy się w przeddzień pięknego i bardzo ważnego święta, święta braci strażackiej. To bardzo dobra okazja, żeby przekazać wszystkim druhnom i druhom najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, jednocześnie złożyć wam, kochani, podziękowania za waszą aktywność, zaangażowanie i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Dzisiaj nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielką i istotną rolę odgrywają ochotnicze straże pożarne w funkcjonowaniu samorządu powiatowego czy gminnego. Wasza praca, wkład, zaangażowanie jest nieocenione. I dzisiaj pragnę bardzo gorąco za to podziękować. Chcę wam życzyć przede wszystkim samych bezpiecznych wyjazdów do akcji i bezpiecznych powrotów. Żeby ta satysfakcja, która pozostaje, gdy uda się pomóc, była zawsze w waszych sercach i byście odczuwali przyjemność pomagania drugiemu człowiekowi – mówił starosta bialski Mariusz Filipiuk

– Chcę wam życzyć, by to zaangażowanie, które macie, trwało i żebyście zawsze mogli swoje zadania statutowe spełniać. Dziękuję, że wspieracie dzielnie nas, jako Państwową Straż Pożarną, czy to w wypadkach drogowych, czy w pożarach – dodał dowódca JRG Międzyrzec Podlaski dh Sylwester Sadowski.

– Nie ma bardziej przygniatającej sytuacji, jeżeli stara kadra, doświadczeni, nie tylko strażacy, ale funkcjonujący we wszystkich obszarach społecznych i państwowych, nie widzą za sobą następców. Dziękuję wam i tym, którzy was do tego motywują. To święto nie tylko strażaków, ale całej społeczności, bo strażacy służą społeczności we wszystkich wymiarach – podsumował wiceprezes zarządu oddziału gminnego ZOSP w Drelowie Franciszek Jerzy Stefaniuk.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama