Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Strażaka. Piknik straży pożarnej w Terespolu (galeria)

Z okazji Dnia Strażaka druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Terespolu zorganizowali 4 maja piknik przy własnej remizie. Zadbali o atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji strażaków, po której przed remizą na imprezowiczów czekały różne piknikowe atrakcje. 

Nie zabrakło różnorodnych zabaw dla dzieci, jak i pokazów sprzętu strażackiego, w tym pneumatycznego namiotu ratowniczego. Sporym zainteresowaniem cieszył się strażacki motocykl pozyskany od Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Nie zabrakło bezpłatnego dmuchańca i stoisk z gadżetami, m.in. odblaskami zapewniającymi bezpieczeństwo na drodze.

Organizatorzy zadbali też o poczęstunek, i ten na gorąco w postaci kiełbasek z grilla i ten na słodko, m.in. ciesząca się ogromnym uznaniem dzieci wata cukrowa.

W dniu naszego patrona św. Floriana zorganizowaliśmy piknik strażacki dla młodzieży i dzieci z Terespola, ale nie tylko, dla wszystkich odwiedzających Terespol – mówił prezes OSP w Terespolu Józef Paderewski. – Dziękujemy wszystkim za przybycie, dziękujemy też sponsorom, bo głównie za ich przyczyną to się dzisiaj odbywa. To Poleskie Specjały z Terespola i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Białej Podlaskiej.

Uczestnicy spotkania oglądali wyposażenie samochodów bojowych i ratowniczych. Podczas pikniku można było obserwować również przygotowania strażaków do wyjazdu do akcji, ponieważ w trakcie zawyła syrena strażacka i część druhów ruszyła na pomoc potrzebującym. Nie były to ćwiczenia, drużyna OSP Terespol otrzymała akurat wezwanie.

Warto dodać, że w ciągu roku OSP Terespol wyjeżdża do około stu akcji, w tym ok. 30 to zagrożenia lokalne, np. podtopienia i pompowanie wody, natomiast pozostałe to wezwania z systemu KSRG, do którego należy jednostka licząca sobie obecnie 66 strażaków, w tym 30 przeszkolonych z badaniami uprawniającymi do udziału w akcji oraz ok. 20 czynnie uczestniczących w akcjach. Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama