Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Czyste Porosiuki – mieszkańcy posprzątali własną miejscowość (film) (galeria)

Mieszkańcy Porosiuk wspólnie posprzątali swoją miejscowość. Zapraszają też do odwiedzin i korzystania z jej urokliwych zakątków.

Dzisiaj mamy akcję „Czyste Porosiuki”. Mam nadzieję, że posprzątamy naszą miejscowość, damy przykład naszym dzieciom, żeby dbały o swoje otoczenie. Chcemy też przyciąć gałęzie, żywopłoty przy „zielonej szkole”, posprzątać plażę. Jestem zadowolony z frekwencji, jak na naszą miejscowość jest bardzo dużo osób – przybliżył szczegóły akcji radny z Porosiuki Marcin Onisiewicz tuż przed wyjściem wolontariuszy w teren.

Zielona szkoła, na placu której spotykamy w dniu 27 kwietnia wolontariuszy, to urokliwe, otoczone zielenią miejsce spotkań miejscowego KGW, zebrań sołeckich, miejsce integracji społecznej mieszkańców. Na placu jest m.in. plac zabaw, boisko, wiata i zakątek grillowy. 

Mieszkańcy dbają o swoją miejscowość, zarówno dla siebie, jak i dla osób ją odwiedzających. – Porosiuki to jedna z najładniejszych miejscowości naszej gminy. Mamy rzekę, zielona szkołą, miejsca na ogniska, przepiękne ścieżki rowerowe dookoła naszej miejscowości, lasy. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia naszych pięknych Porosiuk – zachęca nasz rozmówca. Szczególnie polecana jest plaża nad rzeką, która powstała w czynie społecznym na prywatnym terenie mieszkańców.  – Dbamy o nią, zbieramy cegiełki na modernizację i odnawianie, systematycznie dostawiamy nowe atrakcje typu siatkówka czy ławki. Wspólnie z mieszkańcami dbamy o to, by był tam porządek i spokój. 

Do miejscowości można dojechać zarówno pociągiem, jak i komunikacją podmiejską linią A. 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama