Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wspólne ognisko i podsumowanie akcji „Wielkie sprzątanie w gminie Sosnówka”

To był wyjątkowy tydzień w gminie Sosnówka. Wydarzyło się wiele dobrego. Niezwykła integracja mieszkańców dla wspaniałej akcji pod hasłem "Wielkie sprzątanie w gminie Sosnówka".

Od środy do soboty mieszkańcy gminy dzielnie sprzątali swoje otoczenie z zalegających śmieci. W sobotę po południu organizatorzy akcji zaprosili wszystkich jej uczestników na podsumowanie i wspólne ognisko z kiełbaskami. Na spotkaniu obecny był również Marcin Tkaczuk, przedstawiciel Nadleśnictwo Włodawa, Lasy Państwowe, który wręczył wszystkim zaangażowanym w akcję sadzonki drzew leśnych.

Akcja Wielkie sprzątanie w gminie Sosnówka odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz Roku Lasów Polskich. Organizatorzy dziękują wszystkim i każdemu z osobna za włączenie się w akcje. – Jesteście wspaniali!

W akcji wzięli udział m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich „Rozwadowianka” i Sołectwo Rozwadówka oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Gościniec” w Czeputce, a także przedstawiciele KGW i OSP w Żeszczynce „Piękna Żeszczynka”, Koło Gospodyń Wiejskich „Motwiczanka”, Sołectwo Dębów, i po raz kolejny „Sosnowianki” Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Sosnówka oraz Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Pohorylanki”.

W akcję włączyło się również Sołectwo Rozwadówka Folwark i jeden z najmłodszych mieszkańców wsi Wiktor, który zbierał śmieci w asyście mamy Anny Korpysz oraz Sołtys Małgorzaty Chilczuk.

Partnerami akcji byli: Nadleśnictwo Włodawa i Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie.

Organizatorami akcji byli: Wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz, Biblioteka Sosnówka oraz GOK Sosnówka.

 

materiał i zdjęcia: GOK Sosnówka
opracowanie: Jan Kowalski

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama