Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W bialskiej bibliotece Agnieszka Panasiuk opowie o swojej książce (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 25 kwietnia 2024
, godz. 18:00
W Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej bialska pisarka Agnieszka Panasiuk promować będzie swoją najnowszą książkę "Chata". Jest to trzeci tom obyczajowo-historycznego cyklu "Sekrety Białej ".

25 kwietnia o godz. 18:00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Panasiuk. Bialska pisarka promować będzie swoją najnowszą książkę „Chata”. To trzeci tom cyklu obyczajowo-historycznego „Sekrety Białej „.

Agnieszka Panasiuk, z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego Południowego Podlasia. Do tej pory ukazały się książki jej autorstwa: „Podróże serc”, „Ścieżki Elizy”, z cyklu: „Na Podlasiu”: „Antonia”, „Cecylia”, „Aleksandra”, z cyklu: „Sekrety Białej”, „Kamienica” i „Leśniczówka”.

Agnieszka Panasiuk porusza fascynujące, ale mało znane wydarzenia historyczne z okresu pierwszej wojny światowej, które dotknęły między innymi Podlasie. Odwołuje się do bieżeństwa, kiedy to kilka milionów ludzi uciekało przed frontem w głąb Rosji.

W swoich książkach autorka powraca do przeszłości umiejscawiając bohaterów powieści w miejscach związanych z Białą Podlaską i regionem Południowego Podlasia. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o tym jak wyglądał proces przygotowania i czerpania inspiracji do napisania powieści oraz do tego by docenić talent, pasje i zaangażowanie autorki w pisaniu książek promujących miasto.

 

 

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama