Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień zwierzaka w szkole w Ciciborze Dużym

22 marca w Szkole Podstawowej w Ciciborze Dużym odbyło się podsumowanie akcji "Dzień Zwierzaka", którego inicjatorem była opiekunka Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu Dorota Pawluczuk. Z okazji tego przedsięwzięcia uczniowie przygotowali zdjęcia, rysunki, plakat i foldery o swoich pupilach, a także filmy i prezentacje multimedialne. Te osoby, które chciały zaprezentować swoje zwierzę, z pomocą rodziców oraz opiekunów przyniosły je osobiście do szkoły.

Społeczność szkolna nadesłała do redakcji relację z tego wydarzenia:

Na początku zostały wyświetlone najciekawsze filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne. Następnie wystąpili uczniowie, którzy chcieli przybliżyć sylwetki swoich pupili, ich historie i sposób pielęgnacji. Były różnorodne gatunki i rasy zwierząt; począwszy od psów, kotów, przez chomiki, króliki, świnki morskie, żółwie, papugi i gołębie.

 

Gościem honorowym obchodów była pani Sylwia Zalewska, inspektor do spraw ochrony zwierząt, która wprowadziła w tajniki zwierzęcego świata, poinstruowała jak należy o zwierzęta dbać, jak pielęgnować, czym karmić i jak zadbać o ich bezpieczeństwo. Wszyscy zgromadzeni słuchali z ogromnym zaciekawieniem. Można było też zasięgnąć indywidualnej porady specjalistycznej.

Następnym punktem obchodów było wspólne spotkanie i zaprezentowanie swoich zwierzaków, gdzie dzieci wymieniały się uwagami na temat pielęgnacji zwierząt i podziwiały swoje zwierzątka.

Wszyscy uczniowie i zaproszeni goście, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie, otrzymali pamiątkowe dyplomy „Przyjaciela Zwierząt” oraz drobne upominki. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza, że zwierzęta są nam bliskie cały rok.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Dorota Pawluczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama