Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koło Bialczan na spotkaniu z dziennikarką Ewą Nowakowską

3 kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia „Koło Bialczan” i Stowarzyszenia „Pokolenia” w kawiarni Lu'kier Caffè odbyło się spotkanie z dziennikarką Ewą Nowakowską.

Było to bardzo ciekawe i skłaniające do refleksji spotkanie z dziennikarką Ewą Nowakowską, która mówiła o swoich wspomnieniach wydanych w publikacji zatytułowanej „Cierń szansy. Nie przepraszamy za PRL!”.

Spotkanie odbyło się w kawiarni Lu’kier Caffè (dawny Osjan przy ul. Janowskiej 11) dzięki Renacie Gawrysiuk, która użyczyła swojego lokalu. Zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Koło Bialczan” i Stowarzyszenie „Pokolenia” dzięki zaangażowaniu prezesa Andrzeja Talagi, Tadeusza Kucharuka i prezes Krystyny Nowickiej.

Ewa Nowakowska jest socjolożką absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Jej wykonywanym zawodem i sensem życia było zawsze dziennikarstwo, które od pewnego czasu uprawia głównie do szuflady. Wyjątkiem są gościnne łamy „Przeglądu”. Rozpoczynała pracę zawodową w tygodniku „Kierunki”, by wkrótce znaleźć swoje miejsce w zespole „Polityki”. Zajmowała się reportażem społecznym, zdobywając nagrody w konkursach krajowych (nagroda główna w turnieju reporterów im. Melchiora Wańkowicza w 1986 r.) i publicystyką (nagroda im. Bolesława Prusa za niezmienność poglądów i zaangażowanie w najbardziej kontrowersyjnych tematach 1991 roku). Jej reportaże znalazły się w tomach zbiorowych (A dąb rośnie. Warmia i Mazury w reportażu po 1945 r., 2002 r.). Wydała (wspólnie z Agnieszką Metelską) tom wywiadów z kobietami-polityczkami okresu transformacji (Gdzie diabeł nie może, 1992 r.).

 

materiał, tekst i zdjęcie: Koło Bialczan
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama