Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Cztery areszty w związku z rozbojem na 74-latku

Do tymczasowego aresztu trafiło 3 mężczyzn i kobieta podejrzani o dokonanie rozboju na 74-latku. Sprawcy przyszli do jego domu, pobili i skopali po całym ciele. Łupem napastników padła gotówka, dokumenty oraz inne wartościowe przedmioty na kwotę ponad 9 tys. zł. Dwóch z podejrzanych w wieku 41 i 44- lat odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy podając się za „policję” podstępem weszli do jednego z domów i zaatakowali mieszkającego tam 74-latka. Napastnicy bili i kopali go po twarzy i całym ciele żądając pieniędzy. Wychodząc z domu zabrali ze sobą m.in. portfel z gotówką, dokumenty, karty płatnicze i telefony na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Pokrzywdzony 74-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli swoje działania. Do sprawy zatrzymali 3 mężczyzn wieku 32, 41 i 44 lat oraz 38-letnią kobietę Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia i gotówki. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 44-lat odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wczoraj bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec całej czwórki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama