Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Studziance coraz mniej śmieci

23 marca na terenie Studzianki odbyła się szósta edycja akcji "Operacja Czysta Rzeka". Jak podkreśla jej organizator, Łukasz Węda, w tym roku zebrano dużo mniej śmieci.

Tak zrelacjonował akcję na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka Łukasz Węda:

„Jest światełko w tunelu. Zebraliśmy mniej śmieci niż w latach poprzednich. Dobrze, że nie było już dużo opon. Za to butelek po tzw. małpkach, innych alkoholach, całe mnóstwo. Do tego sporo folii, puszek, oraz opakowań po fast foodach. Udało się zrobić drogę przez Studziankę i okolice rzeki Zielawy koło mostu na Łomazy.

Dziękuję wszystkim mimo porannej niepewności  w pogodzie, że poświęcili swój sobotni czas i zdecydowali się wspomóc akcję sprzątania w Studziance. Serdeczne podziękowania dla Jadwigi Kondratiew, Moniki Jarzębskiej, Rafała Jarzębskiego, Krzysztofa Jarzębskiego za walkę na drodze do Zielawy w stronę Dokudowa, pas przy granicy z Ortelem Królewskim i te 15 worków za przystankiem na Ortel Królewski. Dziękuję Mirkowi Wędzie, Adrianowi Niedźwiedziowi, Ilonie i Maciejowi Adamczykom Mirosławowi Kutnikowi.

W sumie zebraliśmy 52 worki, opony, części plastikowe od aut, kawałki blach, styropiany, co dało dwie przyczepki, czyli ponad tonę śmieci. To nie dwie czy trzy tony, jak w latach ubiegłych. Słowa podziękowania dla Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego za likwidację nieczystości, radnemu Grzegorzowi Wysockiemu za wsparcie techniczne, PW sp. o.o Komunalnik z Białej Podlaskiej za likwidację nieczystości oraz radnemu Grzegorzowi Wysockiemu za wsparcie techniczne.”

Druga tego typu akcja na rzece Zielawie, na drogach do Zielawy w Łomazach, Jusakach Zarzece i Lutni do Koszoł odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024.

Zapisy trwają tutaj:
https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa-w-lomazach&actionId=1319

W najbliższą sobotę 6 kwietnia wolontariusze wesprą również bialską „Czystą Rzekę” w Białej Podlaskiej z kajaków od mostu Droga Wojskowa. Start o godz. 10:00.

 

materiał, tekst i zdjęcie: Łukasz Węda, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama