Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska doczeka się kąpieliska? – Trwają rozmowy w sprawie pozyskania stawów na Białce (film)

W dniu 3 kwietnia 2024 roku odbył się briefing prasowy prezydenta Michała Litwiniuka i zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Mariusza Kiczyńskiego, dotyczący pozyskania stawów na Białce.

W dniu 3 kwietnia 2024 roku odbył się briefing prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka i zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Mariusza Kiczyńskiego w sprawie pozyskania stawów na Białce.

Życzliwi nam politycy, działacze i reprezentanci administracji publicznej są najlepszymi partnerami w załatwianiu potrzeb mieszkańców naszego miasta, a jedną z bardzo często podnoszonych jest ta związana z budową miejsca wodnej rekreacji, kąpieliska. Chciałbym przypomnieć historię, która części bialczan jest dobrze znana. Jeszcze poprzedni prezydent Dariusz Stefaniuk z PiS chwalił się tym, że z ówczesną z nadania pisowskiego rządu dyrekcją Lasów Państwowych uzgodnił, iż miasto dokona zamiany posiadanego przez siebie terenu leśnego w okolicach Kaliłowa na będące w posiadaniu Lasów Państwowych stawy na rzece Klukówka. To byłaby zamiana najbardziej racjonalna, także ze względu na realizację statutowych funkcji obydwu podmiotów. Natomiast nie jest dla nikogo tajemnicą, że potem gdy zostałem prezydentem nie mogliśmy liczyć na wsparcie Lasów Państwowych w tej tak istotnej dla mieszkańców miasta potrzebie – powiedział Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

– Dzisiaj stoimy wszyscy przed taka szansą. Cieszymy się życzliwością i wsparciem naszych przyjaciół. Lasy Państwowe ustami swojego zastępcy dyrektora regionalnego deklarują gotowość do przeprowadzenia takiego procesu. On wymaga zrealizowania pewnych formalności, a więc potrwa to przez pewien czas. Ale to jest świetny plan na najbliższą kadencję samorządu, zbudowania także z udziałem środków z Unii Europejskiej, z odzyskanego przez nasz rząd KPO zbiornika o charakterze retencyjnym, z dodatkowa funkcją rekreacyjną dla mieszkańców miasta. W ten sposób powstanie to kompletne, kompleksowe miejsce, które już jest skomunikowane, a prosi się jeszcze o to, by służyło mieszkańcom  jako świetne kąpielisko – kontynuował włodarz Białej Podlaskiej.

Następnie głos zabrał zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Mariusza Kiczyński, który powiedział m.in.: – Rozmawiamy dzisiaj o bardzo ważnej sprawie, niemalże strategicznej pod względem rozwoju turystycznego, ale również i o retencji dla miasta Biała Podlaska. Działka o której rozmawiamy jest dla miasta bardzo ważna, gdyż na pewno pozwoli zrealizować wizje i plany, które na pewno zrealizują się w tej kadencji przynajmniej przyszłej pana prezydenta. Rozpoczęliśmy ścieżkę rozmów. Bardzo się dobrze składa, że miasto Biała Podlaska ma grunt, który będzie można wymienić. Natomiast działka, o której rozmawiamy,  jak gdyby jest mało wykorzystana. Dzisiaj stoję przed państwem i deklaruję, że tą sprawę dopniemy. Naprawdę nie jest to trudne, ale formalności troszeczkę muszą potrwać, bo własność skarbu państwa, Lasów Państwowych, własność miasta Biała Podlaska deklarowana do zamiany,  to pewne formalności nie tylko sądowe, ale wymagające również innych ścieżek dokumentacyjnych.

Więcej w filmie Rada Biper…

 

materiał: Radio Biper
film: Biper TV
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama