Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Wokulski to wariat” w wykonaniu uczniów międzyrzeckiego ZSE (film)

Koło teatralne Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim zaprosiło mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego na spektakl "Wokulski to wariat!" na podstawie książki "Lalka" Bolesława Prusa.

Spektakl wystawiło Szkolne Koło Teatralne pod opieką nauczycieli Eweliny Wieczorek i Katarzyny Maksymiuk.

Jak podkreśla Katarzyna Maksymiuk, tym razem na scenę została przeniesiona proza. – Obie bardzo lubimy „Lalkę”. Wiedziałyśmy, że musimy ograniczyć się do wybranego czasu, skupiłyśmy się na wątku Wokulskiego i jego miłości do Izabeli, tak żeby ta sztuka była zrozumiała nawet dla odbiorców, którzy „Lalki” nie znają – wyjaśniają pomysłodawczynie spektaklu.

Spotkania grupy teatralnej rozpoczęły się we wrześniu 2023 r. i trwały przez cały rok szkolny, w ostatnim tygodniu przed premierą już nawet każdego dnia w tygodniu. Młodzież wystawiła sztukę trzykrotnie na scenie widowiskowo-kinowej MOK.

Zainteresowanie kołem rośnie. Przychodzą kolejni uczniowie z pytaniami, czy w przyszłym roku pojawi się możliwość dołączenia do grupy młodych aktorów. Część kostiumów, które można było zobaczyć na scenie, to spuścizna po poprzednim kole teatralnym, garderoba przejmowana jest przez kolejne pokolenia, natomiast nie obyło się również bez poszukiwania strojów w domach rodzinnych i u znajomych.

Pierwszy spektakl został wystawiony dla klas ósmych z okazji dnia otwartego ZSE, kolejny dla uczniów ZSE, trzeci natomiast był otwarty, dla mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i okolic.

Aktorzy dali z siebie wszystko. Podczas trzeciego występu odszedł z nich stres, było im łatwiej. Dzisiaj nawet nie robiliśmy próby! Poszliśmy na żywioł i myślę, że było fajnie – podsumowuje Katarzyna Maksymiuk.

W planach kolejne spektakle, każdego roku jeden, w wybranym przez aktorów temacie.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Radio Biper
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama