Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Spotkanie z br. gwardianem Bogdanem Augustyniakiem. Zakonnik, taternik, podróżnik, jazzman (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 18 kwietnia 2024
, godz. 17:00
Już 18 kwietnia 2024 r. w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z br. gwardianem Bogdanem Augustyniakiem ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Rozmowie towarzyszyć będzie wystawa fotografii "Jazz do it".

Bogdan Augustyniak urodził się 1963 r. w Warszawie, od prawie 30 lat poznaje świat jako franciszkanin. Jego zamiłowanie do górskich wędrówek i wspinaczki zetknęło go z panem Feliksem Zwierzchowskim, artystą-fotografikiem. To zaowocowało chęcią utrwalania tego, co ulotne, a co czasami trwa tylko przez chwilę, czyli „atmosfery” gór. Wtedy także rozpoczęła się współpraca z fotografikami z Łomży. W tym środowisku dorastał do swojej pierwszej wystawy o Tatrach. Od tego był już tylko krok, żeby – współpracując z Krzysztofem Wierzbowskim – spróbować zmierzyć się z innym tematem w fotografii – z jazzem.

Skąd jazz w życiu br. Bogdana Augustyniaka? Miłość do jazzu zawdzięcza bratu. Gdy byli dziećmi, mieli jeden wspólny magnetofon, a brat było cztery starszy i silniejszy. W ten sposób – najpierw z przymusu, a później z potrzeby serca – słuchał jazzu.

Więcej o muzycznych i fotograficznych pasjach gwardiana Augustyniaka dowiemy się podczas spotkania w Dziale Wiedzy o Regionie. Wstęp wolny


materiał: Miejska Biblioteka Publiczna
tekst i zdjęcia: Justyna Dragan Dział Promocji Miejska Biblioteka Publiczna
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama