Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powitanie wiosny w szkole w Woskrzenicach Dużych (galeria)

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych został powitany na wesoło i kolorowo.

Społeczność szkolna przysłała do redakcji relację z prawdziwie wiosennego dnia:

Jak co roku 21 marca „Przyszła do nas Pani Wiosna cała w sukni z kwiatów, uśmiechnięta i radosna wśród lecących ptaków”.

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych został powitany na wesoło i kolorowo. Nadejście wiosny świętowaliśmy cały tydzień. Samorząd uczniowski z opiekunami Bożeną Lesiuk i Sylwią Koszołko zorganizował „Szalony Wiosenny Tydzień”, w którym odbył się Dzień bez plecaka, Dzień na opak, Dzień Żaby, Dzień Kolorowej Skarpetki oraz Dzień Szalonej Fryzury.

Pierwszego dni Wiosny 21 marca władzę w szkole przejęli uczniowie klas starszych wcielając się w role nauczycieli i doświadczając trudu nauczania. Dzień ten był pełen dobrego humoru i zabawy. Młodszym kolegom spodobali się nowi belfrowie i nowe zajęcia. Każda klasa przygotowała hasło i plakat witający wiosnę. Korytarze zapełniły się uczniami w kolorowych, zabawnych i wiosennych strojach.

Kolejnym punktem obchodów święta wiosny był tradycyjny już w naszej szkole – Wiosenny Turniej Klas. Celem turnieju było sprawdzenie wiedzy o wiośnie, doskonalenie sprawności umysłowych, manualnych i ruchowych oraz budzenie wrażliwości na piękno przyrody i postawy proekologicznej. Dzieci wdrażały się do współdziałania w zespole, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Uczniowie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi, matematycznymi i językowymi. Po potyczkach umysłowych czas wypełniły rozgrywki sportowe i zadania zręcznościowe, nad którymi czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Duklewski. Do walki zagrzewała widownia młodszych kolegów. Każda klasa otrzymała dyplom i słodkie kolorowe upominki. Turniej przygotowali członkowie samorządu uczniowskiego pod opieką Bożeny Lesiuk.
Tego dnia, w łączności z osobami z Zespołem Downa, w Dniu Kolorowej Skarpetki, uczniowie założyli kolorowe skarpetki, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Joannę Maksymiuk i Martę Panasiuk.

Klasa 4 uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Gminnej Bibliotece w Woskrzenicach Dużych, na których wykonywali palmy wielkanocne.

W Punkcie i Oddziale Przedszkolnym dzieci zamieniły się w ogrodników. Sadziły cebule, kwiaty cebulowe, siały kwiaty i owies. Uczestniczyły również w zabawach związanych z wiosną. Chętni wzięli udział w konkursie na „Strój wiosenny”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Cały tydzień minął bardzo wesoło i radośnie. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i samorządowi uczniowskiemu za wspólną zabawę i zaangażowanie.

materiał, tekst Sylwia Koszołko, zdjęciaKatarzyna Zalewska, SP w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama