Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Przekazanie szkole części budynku przy ul. Warszawskiej 14 (film)

22 marca nastąpiło przekazanie przez Marszałka Województwa w zarząd Szkole Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej znacznej części budynku przy ul. Warszawskiej 14, w celu przeniesienia siedziby szkoły. Uroczystość została połączona z wręczeniem medali 550-lecia Województwa Lubelskiego.

W dniu 22 marca 2024 roku o godzinie 11.00 w Białej Podlaskiej, w budynku przy ul. Warszawskiej 14, odbyła się uroczystość zorganizowana przez Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Szkołę Policealną – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej, reprezentowaną przez Dyrektor Marzenę Paszkowską.

Uroczystość miała na celu przekazanie przez Marszałka i Zarząd Województwa Lubelskiego w trwały zarząd znacznej części budynku przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej, w celu przeniesienia siedziby szkoły z dniem 1 września 2024 roku. Wydarzenie to zostało połączone z obchodami Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego i z wręczeniem medali z tej okazji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Grzegorz Bierecki, Senator Rzeczypospolitej Polskiej; Dariusz Litwiniuk, Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej; oraz duchowni: Ks. Andrzej Biernat, Ks. Marian Daniluk, Ks. Ryszard Kozieł, Ks. mitrat Andrzej Pugacewicz. Obecni byli również dyrektorzy różnych placówek edukacyjnych, przedstawiciele samorządów oraz inni honorowi goście.

Uroczystość została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce w holu głównym, gdzie po przemówieniach głównych gości oraz wręczeniu dokumentu przekazania budynku, dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie odbyło się poświęcenie budynku przez duchownych. Druga część uroczystości odbyła się w auli szkoły, gdzie po krótkim przypomnieniu historii Województwa Lubelskiego, miało miejsce wręczenie pamiątkowych medali dla osób zasłużonych dla edukacji w regionie.

Po części oficjalnej, odbyła się część artystyczna przygotowana przez słuchaczy szkoły. Połączona była z premierą hymnu szkolnego. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Marzena Paszkowska podziękowała wszystkim za udział oraz życzyła wszystkim zgromadzonym szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy. Goście zostali obdarowani drobnymi prezentami przygotowanymi przez słuchaczy kierunku terapeuta zajęciowy. Uroczystość zakończyła się w serdecznej atmosferze, pełnej radości i wzruszeń, stanowiąc wyjątkowy moment w historii szkoły oraz Województwa Lubelskiego.

 

materiał: Radio Biper, Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej
film: Radio Biper
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama