Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gruzin i Białorusin. Międzyrzec i Terespol. Jechali zbyt szybko – tłumaczyli się pośpiechem…

Policjanci bialskiego SPEED-u zatrzymali wczoraj 31-latka, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został też ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł. Dzień wcześniej mandat w tej kwocie otrzymał 23-latek, który na DK-2 pędził niemal 160 km/h. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Wczoraj po godz. 16.30 na ul. Kolejowej w Międzyrzecu Podlaskim policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę Passata, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 65 km. Za kierownicą osobówki siedział 31-letni obywatel Gruzji mieszkający na terenie naszego powiatu. Tłumaczył, że powodem jego zachowania był fakt, że spieszy się do pracy. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. zł. Jego konto zwiększyło się o 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Tak wysokim mandatem ukarany został 23-letni obywatel Białorusi zatrzymany dzień wcześniej w Terespolu na krajowej dwójce. Mężczyzna pędził osobowym Land Rover-em niemal 160 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km. Jego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Również w przypadku 23-latka na jego koncie „pojawiło się” 14 punktów karnych. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył pośpiechem na granicę.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama