Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rossosz: Między wierszami (galeria)

Uroczystości z okazji Dnia Kobiet w gminie Rossosz koncentrowały się wokół wydarzenia „Między wierszami”. Zebrani 16 marca 2024 mieli okazję obejrzeć wernisaż prac malarskich takich artystek z powiatu bialskiego, jak: Agata Dymel-Mikiciuk, Jolanta Dymowska, Ewa Graniak-Wosinek, Dorota Kulicka, Jolanta Kuśmierz, Marzena Miszczuk-Głowacka, Renata Owczaruk, Renata Sobczak, Agnieszka Wołosowicz, Magdalena Wójcik. Artystki w swej twórczości wyrażają się dzięki talentowi, pasji oraz kobiecej malarskiej intuicji. Wystawa prezentuje talenty oraz różnorodność technik a także spektrum podejmowanych tematów.

Bohaterki wystawy prezentowały prace, które zauważalnie różniły się od siebie w tematyce oraz sposobie wykorzystywania technik malarskich. Wystawa stanowi okazję do zaprezentowania sztuki kobiecej z powiatu bialskiego. Dzięki opowieściom, jakie artystki przekazały za pomocą tworzonych przez siebie obrazów, możliwy jest wgląd w ich emocje, zainteresowania. Ponadto zostały zaprezentowane wiersze poetki Anny Bańkowskiej-Mikiciuk pochodzącej z Łomaz a przez 40 lat pracy zawodowej związanej z Rossoszem. Jest to pierwsza taka wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury w Rossoszu. Wystawę „Między wierszami” można oglądać do końca kwietnia.

Muzycznym akcentem na koniec wieczoru był koncert piosenki autorskiej w wykonaniu duetu “Kasia i Tomek” z Lublina. Artyści realizują wspólną pasję od 2013 roku. Kasia pisze i wyśpiewuje własne teksty, a Tomek akompaniuje jej na gitarze. Muzykę dopracowują wspólnie. W 2021r. Kasia otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Lublin, dzięki czemu duet nagrał i wydał w 2022r. swój debiutancki album zatytułowany „Będzie dobrze”. Piosenki z tej płyty uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć tego wieczoru.

Impreza „Między wierszami” była współfinansowana z budżetu Powiatu Bialskiego.

Marzena Miszczuk-Głowacka – Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu


 

materiał: GOK Rossosz
tekst i zdjęcia: Marzena Miszczuk-Głowacka Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama