Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Przyjechał na zakupy „na podwójnym gazie”

Obywatelską postawą wykazał się pracownik ochrony jednego ze sklepów w Terespolu uniemożliwiając dalszą jazdę klientowi, od którego wyczuł alkohol. Zgłaszający wyjął kluczyki ze stacyjki auta, którym przyjechał awanturujący się mężczyzna oraz powiadomił mundurowych. Dziękujemy zgłaszającemu za właściwą postawę. Nietrzeźwi za kierownicą stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu.

W piątek po godz. 2.00 w nocy dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące awanturującego się klienta sklepu, który przyjechał samochodem prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podczas rozmowy z klientem wyczuł od niego alkohol. Z uwagi na to, że pamiętał iż mężczyzna przyjechał autem postanowił to sprawdzić. Gdy jego przypuszczenia potwierdziły się uniemożliwił mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki. Zadzwonił też na numer alarmowy informując o całym zdarzeniu.

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzną podejrzewanym o kierowanie osobowym BMW „na podwójnym gazie” okazał się 35-latek. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policja ustala wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi także wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Jego reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy. Pamiętajmy: Nietrzeźwi za kierownicą stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama