Janusz Tylman jest również autorem wielu kompozycji muzycznych, które wielokrotnie wykonywała Sława Przybylska. W albumie dodatkowo znajdzie się również kilka utworów z różnych lat z repertuaru artystki, które wzbogacą swoją różnorodnością nowy album.
Najnowsza premierowa piosenka „Tańcząca brzoza” to podsumowanie wielu lat pracy artystki na polskiej scenie muzycznej, jak również nawiązanie do początków kariery muzycznej oraz zamiłowania do piękna natury. W najnowszym utworze przewija się motyw brzozy, drzewa które szczególnie umiłowała artystka. Wydaje się , że tańczy z nią. Piosenka choć zaczyna się nostalgicznie jest bardzo pogodna i optymistyczna ma wszystkie znamiona hitu i może być zapamiętana na długo, gdyż jest bardzo melodyjna i może przypaść słuchaczom do gustu.
Album najnowszy nie jest jednak pożegnaniem ze sceną, gdyż artystka będzie nadal koncertować i dawać radość swoim słuchaczom. Na scenie Sława Przybylska to wulkan energii, zaraża optymizmem często wciąga słuchacza w swoją podróż z najpiękniejszymi melodiami, które wylansowała w ciągu całej swojej wieloletniej drogi artystycznej. Artystka zaraża swoją energią coraz młodszego słuchacza, gdyż nie tylko śpiewa, ale kocha taniec i to w wysokich obcasach, wprawiając w zdumienie niejednego widza. Do najnowszego premierowego utworu „Tańcząca brzoza” został również nagrany w pięknych plenerach ogrodu w Warszawskim Wilanowie teledysk promujący album.
Pomysłodawcą całego projektu oraz realizatorem zdjęć do wideoklipu jest Krzysztof Rydzelewski, dobry duch, jak go nazywa Artystka. Szczególne słowa uznania należą się jednak dla samego autora utworu Janusza Tylmana, który stworzył piękną kompozycję, idealnie pasującą do samej artystki i pięknie oprawioną tekstem Jacka Bursztynowicza. Autorem tekstu: Dariusz Gajda.
Szczególne podziękowania dla:
– „Stowarzyszenia Artystów Wykonawców” ( SAWP ) za pomoc i realizowanie projektu ze środków stowarzyszenia
– „Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce” (TSKŻ) za wsparcie.
Podziękowania dla Patronów Honorowych:
– Związku Artystów Scen polskich” (ZASP) – Burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski
– Prezydenta miasta Otwock.
Dziękujemy również partnerom oraz patronom medialnym. Ogromne podziękowania dla wybitnego kompozytora Janusza Tylmana oraz autora tekstu Jacka Bursztynowicza za utwór „Tańcząca brzoza”.
Kompozytor utworu: Janusz Tylman
Autor tekstu: Jacek Bursztynowicz
Nagrania i realizacja: Emil Jeleń studio w Brwinowie Mix/mastering Emil Jeleń / Janusz Tylman
Obraz cyfrowy płyty: Kuba Zawadziło
Pomysłodawca i koordynator projektu: Krzysztof Rydzelewski
Projekt okładki, skład i łamanie: Katarzyna Makowiecka
Autor zdjęcia: Piotr Porębski
Pomoc merytoryczna: Dariusz Gajda
Sława Przybylska: W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia. Rozgłos zdobyła w 1958 piosenką „Pamiętasz, była jesień”, podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania. W 1960 wystąpiła w filmach „Zezowate szczęście”, śpiewając piosenkę Kriegsgefangenenpost oraz „Niewinni czarodzieje”. Wykonuje także piosenki w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz jidysz – m.in. „Miasteczko Bełz”. Jej wykonanie piosenki „Minuty nadziei” znajduje się w zbiorach Muzeum Holokaustu w USA. 27 kwietnia 2007 otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Międzyrzec Podlaski. W 2016 tytuł Honorowego Obywatela przyznała jej także Rada Miasta Krzeszowice. Została odznaczona przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto jest laureatką Diamentowego Mikrofonu (2015), a w 2012, z okazji 80. urodzin i 55-lecia pracy artystycznej, została wyróżniona medalem „Pro Masovia”.
Sława Przybylska gościła 26 lutego w Międzyrzecu Podlaskim. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z jej koncertu:
Sława Przybylska zaśpiewała w Międzyrzecu Podlaskim (film) <<==>> LINK
Janusz Tylman: Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 „Śpiewające fortepiany”, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Od 2007 był trenerem wokalnym w programie telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. Współpracował ze stowarzyszeniem „Akademia Wilanowska”. Jest autorem piosenek, muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych w polskich teatrach, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji
Jacek Bursztynowicz: Polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1975 roku, zaraz później debiutując w teatrze (28 września). Był aktorem Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, obecnie związany jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie (od 1976 roku). Zagrał w wielu spektaklach, m. in. na podstawie Szekspira, Gogola, Bułhakowa, Czechowa, Mrożka, Witkacego, Brechta, Kafki.
materiał, tekst: Management – Sława Przybylska
zdjęcie: kadr teledysku
opracowanie: Anna Ostapiuk