Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Operacja Czysta Rzeka” w Studziance (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 23 marca 2024
, godz. 10:00
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza do współpracy i udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji "Operacja Czysta Rzeka".

Jak podkreślają organizatorzy ogólnopolskiej akcji: „zależy nam na tym, aby przestrzeń, w której żyjemy, pozostała co najmniej w takim stanie, w jakim sami ją zastaliśmy. Dążymy do tego, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą umożliwiającymi naturalny rozwój dzięki zasobom, które udało nam się dla nich zachować i ochronić.„.

Do akcji przyłącza się stowarzyszenie ze Studzianki z Gminą Łomazy oraz Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach oraz harcerze. W tym roku będzie ona skupiona na rzekach Zielawa, Lutnia i Grabarka oraz drogach prowadzących do tych akwenów wodnych.

Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać rzeki na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie – informuje prezes stowarzyszenia Łukasz Węda.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się do 18 marca poprzez:
– stronę akcji: https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa&actionId=1318
– telefonicznie: 501 266 672
– pocztą elektroniczną: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl
– media społecznościowe.

Akcja rozpocznie się zbiórką na kajakowym przystanku przy moście w Studziance w stronę Łomaz o godz. 10:00. Działania zostaną zakończone ogniskiem i strzelaniem z łuku na Łysej Górze w Studziance.

Można też rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl, dalej klikając „zostań wolontariuszem” i wybierając „sztab Studzianka”. Wolontariusze, którzy zgłoszą się w terminie, otrzymają pamiątkowe koszulki akcji oraz wezmą udział w ognisku. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Druga akcja będzie miała miejsce 27 kwietnia w Łomazach. Zapisy: https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa-w-lomazach&actionId=1319

Całe przedsięwzięcie organizuje wydawca magazynu „Kraina Bugu”. Sztab główny znajduje się w Łosicach. Akcja opiera się o sztaby lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu.
Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie https://operacjarzeka.pl

 

materiał: Łukasz Węda, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama