Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Kobiet w gminie Łomazy okiem organizatorów (galeria)

W niedzielę 10 marca w hali Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się Gminny Dzień Kobiet. Już przed godziną 17:00 hala ZPO zaczęła się licznie zapełniać. Jeszcze przed zajęciem miejsc wszystkie panie zostały obdarowane małym, słodkim co nieco.

Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonali wójt Jerzy Czyżewski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ryszard Bielecki. Po krótkich przemowach oraz przekazaniu serdecznych życzeń przyszedł czas na wyjątkowy koncert.

W liryczną, nostalgiczną atmosferę wprowadził wszystkich wyjątkowy duet Sokołowski & Menet. Patrycjusz Sokołowski to jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych w Polsce, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych. Występował w większości teatrów w Polsce, m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Na stałe związany z Operą Lubelską. Gabriel Menet jako pianista jazzowy grał w bandach w Europie i Stanach Zjednoczonych, jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce. Jest autorem muzyki do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej UEFA EURO U21.

Program koncertu obfitował w utwory z repertuaru legendarnych artystów, m.in. M. Fogga, P. Szczepanika, G. Łobaszewskiej, B. Meca, Z. Wodeckiego, A. Zauchy i B. Krafftówny. Nie brakowało wzruszających, refleksyjnych kompozycji, dzięki którym publiczność mogła pozwolić sobie na chwile relaksu i odprężenia, spędzając czas w klimatycznej atmosferze. Występ niósł za sobą pełen wachlarz emocji bezpośrednio przekazywanych do widzów.

Pisząc o tym wspaniałym wieczorze nie można zapomnieć o wsparciu całego wydarzenia przez sponsorów: wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodniczący rady gminy Andrzej Wiński, Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju i Marcin Głowacki, Krzysztof Kamiński – Zakład Blacharstwo-Lakiernictwo w Łomazach, Wiesław Knyszewski – Firma „Szwagry”, Marian Serhej – Producent palet i skrzyniopalet w Łomazach, Sołectwo Łomazy I – Marian Serhej i Sołectwo Łomazy II – Sławomir Gicewicz.

Organizatorzy: Wójt Gminy Łomazy, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach i Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Beata Kaczmarek, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama