Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Caritas zachęca – podziel się żywnością

Żywność z długim terminem ważności - to ratunek dla wielu rodzin, borykających się z trudną sytuacją materialną. Caritas Diecezji Siedleckiej pomoże im podczas XXIV edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze organizacji będą dyżurować w dniach 8-9 marca 2024 r. w wielu sklepach diecezji siedleckiej, pozyskując żywność od darczyńców.

Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy chcemy pozyskać żywność, by wesprzeć osoby samotne i rodziny. Przekażemy im paczki żywnościowe oraz zapewnimy żywnościową pomoc doraźną w dalszych miesiącach. Dzięki długiej przydatności, żywność nie zmarnuje się, a zarazem łatwiej będzie nam ją przechowywać i transportować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Z pomocy Caritas na co dzień korzystają osoby starsze, samotne, schorowane, niepełnosprawne, wielodzietne rodziny i rodzice samotnie wychowujący dzieci.

Jak mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, ważne jest by nie przechodzić obojętnie obok wolontariuszy: – Przekażmy choć jeden produkt, jako gest solidarności, by uchronić innych od głodu – mówi.

Wolontariuszy rozpoznamy po identyfikatorach i rozdawanych ulotkach. Przynależą oni do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej – w Siedlcach i w Białej Podlaskiej.

Włączyć się w akcję jest prosto – wystarczy wrzucić do kosza oznakowanego plakatem akcji, dowolny produkt spożywczy, m.in.: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

Więcej informacji: Marta Próchnicka – koordynator projektów Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 504-429-423.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama