Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone i straciła oszczędnosci…

Niemal 8 500 zł straciła 48-latka, która uwierzyła, że gotówka znajdująca się na jej koncie bankowym jest zagrożona. Podczas rozmowy telefonicznej przekonana ze rozmawia z pracownikiem banku wykonała szybkie przelewy. Pieniądze miały trafić na bezpieczne konto. Apelujemy o rozwagę podczas operacji gotówkowych.

Przed weekendem policjanci z janowskiego komisariatu zostali powiadomieni o oszustwie na szkodę 48-latki. Kobieta otrzymała telefon od nieznajomej podającej się za pracownika banku. Dowiedziała się wówczas, że ktoś włamał się na jej konto i próbował zaciągnąć kredyt na jej dane składając wniosek. Później rozmowę kontynuował mężczyzna, który twierdził, że sprawa została już zgłoszona na Policję, natomiast pokrzywdzona szybko musi zabezpieczyć pieniądze, które ma na koncie. Miała to zrobić przelewając je na bezpieczne wskazane przez mężczyznę konto.

W trakcie trwania rozmowy kobieta prosiła kilkukrotnie o weryfikację banku. Po każdej takiej prośbie otrzymywała sms-y, gdzie nadawcą był jej bank. W treści znajdowały się dane dotyczące rzekomego konsultanta i numer sprawy oraz informacja „Pamiętaj! Nasi Pracownicy nigdy nie dzwonią z infolinii banku”. Dodatkowo czujność pokrzywdzonej uśpił fakt, że mężczyzna prosił ją o przyjście do oddziału banku w celu odebrania karty i dostępu do nowego konta.

Podczas trwających rozmów 48-latka otrzymała też sms-a z częścią numeru konta bankowego na który ma wykonać przelew swoich środków. Resztę numeru „dla bezpieczeństwa” przekazał jej telefonicznie rzekomy pracownik banku. Niestety wszystkie te zabiegi ze strony oszustów uśpiły czujność kobiety, która postąpiła zgodnie ze wskazówkami wykonując szybkie przelewy. Po nich połączenie zostało przerwane. Podczas tych operacji pokrzywdzona straciła niemal 8,5 tys. zł. Kiedy 48-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszustów zablokowała swoje konto, a sprawę zgłosiła na Policję.

Teraz ustalamy sprawców oszustwa. Apelujemy również o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama