Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szkolenie kierowców bialskiego MZK w zakresie samoobrony

Warsztaty są reakcją na zgłaszane przez kierowców i rewizorów bialskiego MZK sytuacje, stwarzające zagrożenie dla pasażerów i pracowników spółki.

W dniu 24 lutego na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Białej Podlaskiej odbyło się szkolenie pracowników przedsiębiorstwa w zakresie samoobrony. Warsztaty prowadzili specjaliści w przedmiocie bezpieczeństwa: Artur Bednarek i Łukasz Jesionowski.

Artur Bednarek: – Zajmuję się nauką walki i obrony przed nożem. Zdecydowanie skupiam się na defensywnym aspekcie walki nożem, również walki pałką i użycia gazu pieprzowego. Szkolenie kierowców MZK ma pokazać, że to nie jest taka prosta sprawa, jak bronić się w przypadku osób niebezpiecznych. Przede wszystkim ma pokazać, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. To szerszy warsztat niż samoobrona w rozumieniu typowym, a jest bliższy temu co my rozumiemy jako samoobronę. Takie szkolenia odbywają się w całej Polsce, a w Białej Podlaskiej po raz pierwszy. Spowodowane jest to wzrostem świadomości wśród osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jako pasażerowie powinniśmy myśleć przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie i wykorzystywać okazje, które kierowca może nam stworzyć, do tego żeby się oddalić, żebyśmy byli maksymalnie bezpieczni.

Ludzie są sfrustrowani, zdenerwowani i w niewłaściwy sposób okazują swoje emocje. Kierują je w niewłaściwe miejsce i nie do właściwych osób. Wielokrotnie my, jako kierowcy, „obrywamy” od ludzi za sytuacje, na które nie mamy wpływu. Podstawą to uśmiech i nie wdawanie się w dyskusje. Płynie to z tego, żebym ja, jako kierowca i osoba, potrafił działać z moimi emocjami i nie wchodził w czyjeś emocje negatywne. Do każdego trzeba podchodzić ostrożnie, spokojnie i profesjonalnie – powiedział współprowadzący szkolenie kierowca MZKA Warszawa Łukasz Jesionowski, który jest też trenerem kickboxingu.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama