Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Kolejne spotkanie w ramach programu „W Służbie Prawu” (galeria)

Na terenie bialskiej jednostki penitencjarnej, w dniu 28 lutego 2024 roku miało miejsce spotkanie z uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Zakład Karny w Białej Podlaskiej kontynuuje realizację Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związany z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”. Tym razem, na terenie jednostki penitencjarnej, w dniu 28 lutego 2024 roku spotkaliśmy się z uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia im. KK. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Spotkanie zapoczątkowała prelekcja z zakresu edukacji prawnej ze szczególnym uwzględnieniem prawa karnego i prewencji przestępstw. Uczniom przekazaliśmy wiedzę dotyczącą m.in tego, czym jest prawo, jakie są jego rodzaje, funkcje oraz jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzeganie norm prawnych. Poprzez poruszane aspekty prawne uświadamialiśmy młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Wskazano również, gdzie szukać pomocy kiedy staniemy się ofiarą przestępstwa.

Po tej części rozpoczęliśmy przejście po terenie jednostki, specjalnie przygotowaną dla młodzieży trasą. Uczniom kompleksowo przedstawiono również ofertę nauczania w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, a także strukturę organizacyjną Służby Więziennej oraz podział kompetencji i zadań w tej formacji. Wskazano na niezwykle ważną rolę służby w systemie bezpieczeństwa państwa, jak również liczne profity wynikające z pracy w „mundurze”.


materiał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst: por. Paweł Jędrzejuk Zakład Karny w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama