Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Cwalina w Białej – wystawa w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 marca 2024
, godz. 18:00
Galeria Podlaska już dziś zaprasza na kolejną wystawę „Cwalina w Białej”. Jest to wystawa malarstwa, której autorem jest Andrzej Cwalina. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 8 marca 2024 roku o godz. 18.00 w Galerii Podlaskiej, przy ul. Warszawska 12.

Andrzej Cwalina urodził się w 1954 r. w Lublinie. Absolwent PLSP w Lublinie (1974) i wieloletni nauczyciel PLSP w Lublinie i ZSP w Lublinie. Studia ukończył we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (1979). W 1982 roku na 9 lat związał się z Łomżą i podłomżyńskim Drozdowem. Jak wspomina, to były szczęśliwe lata dla niego i jego twórczości. Powstały wtedy liczne obrazy, rysunki i grafiki, które, choć inspirowane nadnarwiańskimi klimatami, stały się czymś więcej niż tylko artystycznym przetworzeniem pejzażu. W 1991 roku powrócił do Lublina, gdzie poświęcił się zajęciom nieartystycznym.

Do malarstwa powrócił po ponad dwudziestoletniej przerwie, przywołując w obrazach przetworzone pejzaże znad Narwi, czy z Roztocza, które są dla niego źródłem inspiracji. Jego prace cechuje prostota, czystość formy i palety barw. Atmosfera spokoju, ale też pewnego niedopowiedzenia skłaniają odbiorcę do poszukiwania własnych przypomnień i skojarzeń. Są to widoki znajome, ale też czasem oniryczne ze snu złego i dobrego, które zdają się stawiać pytanie co jest tu rzeczywiste, a co nie.

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury oraz Galeria Podlaska.

Wstęp do Galerii Podlaskiej jest darmowy.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama