Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Małaszewicze: Kolejny niewybuch przywieziony na teren firmy z kopalinami

Przed weekendem na terenie gminy Terespol został znaleziony niewybuch pocisku artyleryjskiego dł. 30 cm. Prawdopodobnie został przywieziony do jednej z firm razem z piaskiem z kopalni. Policjanci z komisariatu w Terespolu zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy zneutralizowali znalezisko. Pamiętajmy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Przed weekendem dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego. Niewybuch trafił na teren firmy w gm. Terespol razem z przywiezionym tam piaskiem z kopalni. Jest to już kolejna sytuacja, gdy „niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej” przewożone są razem z kopalinami.

Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu. Saperzy zajęli się już neutralizacją wybuchu. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski długości 30 cm. Mundurowi sprawdzili też pobliski teren nie ujawniając innych niebezpiecznych pamiątek.

Przypominamy!

Przedmiotów tych nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci.

Mundurowi apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch zabezpieczyć przed dostępem innych osób, następnie powiadomić niezwłocznie najbliższą jednostkę Policji.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama