Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Bieg Tropem Wilczym” w Międzyrzecu Podlaskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 3 marca 2024
, godz. 12:00
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w biegu ulicznym ”Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się 3 marca o godz. 12:00 w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczestnicy wystartują o godz. 12:15 rozpoczynając swój bieg przy muralu Żołnierzy Wyklętych umieszczonym na jednym z bloków przy ul. Kościelnej. Przebiegną symboliczny dystans 1963 metrów, który jest datą śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego poległego w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja „Wolność i Demokracja” z siedzibą w Warszawie. Impreza jest zaplanowana jednocześnie w kilkuset miejscowościach. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod nr 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (120 osób). Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane są rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną. 3 marca 2024 r. o g. 11.00 zostanie otwarte Biuro Zawodów, które będzie mieściło się w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 30. Tam również odbędzie się weryfikacja uczestników oraz wydawanie numerów startowych.

WARUNKI UCZESTNICTWA W BIEGU

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowo dokonany zapis do uczestnictwa w Biegu i jego weryfikacja przez Organizatora.
Udział w Biegu jest bezpłatny.
W przypadku nieodebrania pakietów w wyznaczonym czasie, zostaną one przekazane osobom chętnym, którym pakietów zabrakło.
W celu odbioru pakietu i numeru startowego oraz weryfikacji „Oświadczenia” Uczestnik winien okazać dowód tożsamości ze zdjęciem.
Ze względu na symboliczny charakter Biegu, Organizator prosi o start w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.
Organizator prosi Uczestników o start z symbolami narodowymi w postaci, np. kotylionów, szalików, chorągiewek, flag.

 

materiał, tekst: UM Międzyrzec Podlaski / Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama