Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wystartowała kampania wyborcza PiS. Dariusz Litwiniuk kandydatem na Prezydenta Białej Podlaskiej

Wydarzenie miało miejsce we wtorek w bialskim hotelu Skala. Gościem specjalnym był Prof. Przemysław Czarnek.

W dniu 20 lutego 2024 r. o godzinie 16:00 w hotelu Skala przy ul. Artyleryjskiej odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Oficjalnie zaprezentowany został kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Jest nim Dariusz Litwiniuk.

Dariusz Litwiniuk urodził się 24 sierpnia 1974 r. w Białej Podlaskiej. Lokalny patriota, społecznik, miłośnik historii i sportu, przewodniczący klubu radnych PIS, od lat zaangażowany w rozwój miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, filia w Białej Podlaskiej, studia podyplomowe z administracji i finansów publicznych na wydziale zarządzania Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a także Master of Business Administration (MBA) na Collegium Humanum w Lublinie.

Aktualnie zajmuje stanowisko kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, jak również pełni zaszczytną funkcję Prezesa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN „Południowe Podlasie”. Od lat skutecznie łączy pracę zawodową z funkcjami społecznymi i samorządowymi. Od dwóch kadencji zasiada w Radzie Miasta Biała Podlaska, przy czym w latach 2014-2018 przewodniczył tej radzie. Jest również członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (od 2014 r., od 2023 r. pełni funkcję przewodniczącego), oraz Przewodniczącym Rady Społecznej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej (od 2018 r.).

W 2011 r. za jego sprawą utworzone zostało Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła” w Białej Podlaskiej, które do dziś z bardzo dobrym skutkiem prowadzi społeczną szkołę w Białej Podlaskiej o profilu katolickim. Początkowo pełnił funkcję wiceprezesa powyższego stowarzyszenia, a następnie w 2012 r. został powołany na prezesa. Za tą inicjatywę w 2013 r. otrzymał tytuł „Człowieka Roku Tygodnika Podlaskiego”.

W życiu kieruje się ideą ,,Dobro drugiego człowieka to cel nadrzędny”, dzięki czemu udało mu się zrealizować tak wiele inicjatyw, które służą mieszkańcom regionu południowego Podlasia.

 

materiał i zdjęcia: Dariusz Litwiniuk
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

3 odpowiedzi

  1. A z tyłu kwiat młodzieży , siła narodu. Z takim elektoratem pokonamy …… chm ….. a a a , a kogo my mamy pokonać bo zapomniałem.

  2. „Tańsze życie – stop fali podwyżek za wywóz śmieci wodę i ścieki ” Dlaczego wszyscy politycy to altruiści , bądźcie choć raz egoistami , a jak i pomyślcie o sobie a nie o innych, wywieście hasła np. : ” stop fali podwyżek pensji kierowników delegatury urzędu marszałkowskiego , stop fali podwyżek dyrektorów szpitali, stop fali podwyżek dyrektorów pogotowia , stop fali podwyżek vice-starostów , stop fali zatrudniania kolesi w jednostkach podległych marszałkowi województwa , itd , itp ” Ludziom już się znudził ten teatr. Scena zawsze ta sama tylko rekwizyty i aktorzy się zmieniają. Raz PO, raz PIS, to znowu PO a zmiany tylko dla mydlenia oczu . Damy wam 5 a sami przytulimy 50 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama