Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kandydat na burmistrza Terespola Krzysztof Maciejewicz rusza z kampanią wyborczą

O fotel burmistrza miasta Terespol będzie się ubiegał przedstawiciel KWW Terespol Przyjazny Mieszkańcom Krzysztof Maciejewicz. Kandydat oficjalnie ogłosił rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Jacek Danieluk będzie miał mocną konkurencję.
Krzysztof Maciejewicz rusza z kampanią wyborczą. Popierają go znane osoby i byli burmistrzowie Terespola

Krzysztof Maciejewicz oficjalnie potwierdza, że będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Terespola z Komitetu Wyborczego Wyborców Terespol Przyjazny Mieszkańcom. Do tego podkreśla, że jest to organizacja lokalna, a nie partyjna. Maciejewicz ma spore doświadczenie w prowadzeniu administracji. Był Naczelnikiem Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, największego granicznego urzędu w Polsce. Zarządzał ponad 2 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Wdrożył tam m.in. model zarządzania ryzykiem, który służył jako wzorcowy we wszystkich izbach celnych w Polsce. Jego wiedza i doświadczenie były wielokrotnie wykorzystywane również za granicą, m.in. w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma wykształcenie prawnicze. W środowisku lokalnym znany jest jako skuteczny negocjator, organizator i społecznik. W Terespolu mieszka od ponad 30 lat. Problemy tego miasta są mu bliskie i wie, jak je sprawnie rozwiązać. Ma też poparcie byłych burmistrzów oraz znanych lokalnie osobowości.

Krzysztof Maciejewicz wystartuje w wyborach na stanowisko burmistrza Terespola z Komitetu Wyborczego Wyborców Terespol Przyjazny Mieszkańcom i tym samym zmierzy się obecnym burmistrzem. – Reprezentuję instytucję lokalną, a nie partyjną. W tym stowarzyszeniu wszyscy jesteśmy grupą, która ma ambicje połączyć mieszkańców, bez względu na ich sympatie polityczne, światopogląd i przynależność partyjną lub organizacyjną. Najważniejszym dla nas celem jest rozwój miasta i jego mieszkańców w obliczu trudnej sytuacji w kraju i za granicą – mówi Krzysztof Maciejewicz.

Kandydat, jak sam podkreśla, łączy w sobie dedykowane dla burmistrza cechy, tj. wiedzę oraz doświadczenie z zakresu prawa i zarządzania, a także innowacyjność i wytrwałość. Tytuły magistra uzyskał na dwóch uczelniach, w tym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez ok. 20 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w różnych instytucjach publicznych. Jako funkcjonariusz państwowy z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, nabył umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz efektywnego komunikowania się, które są niezbędne do prowadzenia miasta.

-Uwieńczeniem mojej kariery było stanowisko Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, największego granicznego urzędu w Polsce. Jego obszar to powierzchnia województwa lubelskiego, w tym 3 delegatury i 13 przejść granicznych, takich jak Koroszczyn, Małaszewicze czy Dorohusk. Zarządzałem ponad 2 tys. funkcjonariuszy i pracowników oraz olbrzymią ilością sprzętu. Było to więc doskonałe przygotowanie do roli burmistrza – komentuje obecny kandydat.

Pracując w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej, wdrożył model zarządzania ryzykiem, który następnie posłużył jako wzorcowy we wszystkich izbach celnych w Polsce. Jego wiedza i doświadczenie były wykorzystywane także za granicą. Uczestniczył m.in. w konsultacjach dot. organizacji pracy na przejściach granicznych, poprzedzających przystąpienie Polski do UE, które odbywały się w Wielkiej Brytanii. Przez rok, w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, prowadził szkolenia w Mołdawii i Ukrainie.

W lokalnym środowisku również pokazałem się jako skuteczny organizator. Będąc przewodniczącym zarządu spółki zawiadującej lokalną wspólnotą gruntową, w ciągu praktycznie roku wyprowadziłem ją z zapaści. Doprowadziłem do całkowitego umorzenia długów. Przeprowadziłem udaną aktualizację wykazu udziałowców. Wreszcie zadbałem o uchwalenie nowego statutu oraz ważnych regulaminów spółki. Obecnie po dwóch latach zarządzania, dzięki współpracy z zarządem i aktywizacji członków spółki, uporządkowano grunty i las spółki, a dzierżawa i sprzedaż drewna przynoszą stałe dochody. W tym roku pierwszy raz od 20 lat członkowie otrzymali finansowe rekompensaty – wylicza Krzysztof Maciejewicz.

Ubiegający się o fotel burmistrza Terespola od lat działa społecznie. Z racji swojego wykształcenia i wieloletniej pracy w administracji państwowej, pomaga mieszkańcom miasta pro bono. Udziela m.in. informacji prawnych i redaguje pisma do różnych instytucji, w tym urzędów.

Mieszkam w Terespolu od ponad 30 lat i znam większość jego bolączek. Uważam, że przez ostatnią dekadę systematycznie zaprzepaszczano szansę na rozwój naszego miasta. W okresie praktycznie nieskrępowanego handlu przygranicznego oraz napływu funduszy z Unii Europejskiej pogrążono wręcz Terespol w marazmie. Przy okazji mojej pracy społecznej miałem okazję zetknąć się bliżej ze sposobem zarządzania miastem przez obecnego burmistrza. Nie ma tam ani pomysłu na miasto, ani empatii dla jego mieszkańców. Władza miejska upolityczniła się w sposób nieakceptowalny. Realizowała głównie cele polityczne, praktycznie nie licząc się z głosem mieszkańców. Dlatego zrozumiałem, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i działać – wyjaśnia Maciejewicz.

Terespol musi być zarządzany w sposób profesjonalny i Krzysztof Maciejewicz to gwarantuje. Wkrótce też przestawi swój program. – Potrafię zgromadzić wokół siebie aktywnych ludzi, którzy bez względu na sympatie polityczne i światopogląd będą działać na rzecz miasta. Wystarczy spojrzeć na osoby z komitetu wyborczego i naszych sympatyków. Mam też promesę współpracy z wójtem sąsiadującej Gminy Terespol, z którą od lat obecny burmistrz nie jest w stanie się porozumieć. Najwyższy czas, aby na czele miasta stanęła osoba z wizją, kompetencjami i gotowością do zmian – przekonuje członek Komitetu Wyborczego Wyborców Terespol Przyjazny Mieszkańcom.

Maciejewicza popierają też znane lokalnie osobowości. Wśród nich są m.in. tak wybitni sportowcy, jak Izabela Paszkiewicz, wielokrotna mistrzyni Polski w biegach. Z kolei w gronie prawników za kandydatem opowiada się m.in. notariusz Jerzy Nowak. Są za nim również uznani społecznicy, m.in. Jan Wołosiuk oraz Tomasz Jezuit. Z kolei patrząc na osoby reprezentujące lokalny biznes, można wskazać m.in. Grzegorza Gregoruka. Ponadto Krzysztof Maciejewicz ma poparcie byłych burmistrzów – Edmunda Jakuszko i Zbigniewa Banacha.

Materiał Komitetu Wyborczego Terespol Przyjazny Mieszkańcom

 

materiał, tekst i zdjęcie: KWW Terespol Przyjazny Mieszkańcom
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Przerost formy nad trescią. Wszędzie był i nic nie zrobił. I tak samo będzie w Terespolu. A ta analiza ryzyka pożal się Boże, to ostatnia rzecz która powinien się chwalić.

    1. Pomóż proszę i wskaż w tekście albo od siebie „przerost formy nad treścią”. Rozumiem, że kroczyłeś w przeszłości obok kandydata i oczekiwałeś spełnienia przez niego Twoich oczekiwań. Zdradź tajemnicę swoją, czego nie zrobił a powinien?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama