Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

3 ciekawostki o fotelach masujących, o których pewnie nie wiedziałeś

Zapraszamy do odkrycia, jak fotele masujące przekształciły się z prostych urządzeń w zaawansowane technologicznie oazy relaksu. Poznaj ich fascynującą historię, najnowsze innowacje i niespodziewane korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Ten artykuł zabierze Cię w podróż przez ewolucję masażu, odwiecznej tradycji do współczesnych cudów technologii. Zapraszamy do podróży po świecie relaksu i innowacji z fotelami masującymi, które zmieniają codzienną regenerację.

Fotele masujące, od dawna cenione za ich zdolność do łagodzenia bólu, redukcji stresu i poprawy ogólnego samopoczucia, ewoluowały na przestrzeni lat, stając się zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Oto trzy ciekawostki o tych urządzeniach, które mogą Cię zainteresować.

Początki foteli masujących

Chociaż współczesne fotele masujące są wyposażone w najnowocześniejszą technologię, sama koncepcja masażu jest tak stara jak cywilizacja. Historia masażu sięga starożytnych Chin i Egiptu, gdzie praktykowano ręczne techniki masażu dla zdrowia i relaksu. Historia foteli masujących jest ściśle związana z firmą Fujiiryoki, która w 1954 roku w Japonii stworzyła pierwszy na świecie fotel masujący wprowadzony do masowej produkcji. Ten przełomowy produkt, wymyślony przez Nobuo Fujimoto, był odpowiedzią na potrzebę zwiększenia relaksu dla odwiedzających publiczne łaźnie. Fotel masujący Fujiiryoki, z prostym mechanizmem działania opartym na funkcji ugniatania, stał się symbolem innowacji i rozpoczął erę masażu dostępnego dla szerszej publiczności. W 2014 roku pierwszy fotel masujący Fujiiryoki został oficjalnie certyfikowany jako Dziedzictwo Inżynierii Mechanicznej, co podkreśla jego znaczenie historyczne i kulturowe. Fujiiryoki jest obecnie pionierem w produkcji najbardziej zaawansowanych, innowacyjnych foteli masujących.

Zaawansowane technologie

Nowoczesne fotele masujące wykorzystują szereg zaawansowanych technologii, aby zapewnić użytkownikowi spersonalizowane doświadczenie masażu. Każdy masaż poprzedzony jest skanowaniem ciała, by dopasować masaż do danego użytkownika. Niektóre modele korzystają ze sztucznej inteligencji (AI), aby analizować dane zebrane podczas skanowania i na tej podstawie dostosowywać intensywność masażu w czasie rzeczywistym – tak działa najnowszy model Fujiiryoki JP3000, posiadający system 5D AI+. W modelu marki iRest – Maesthron (A801), zastosowano AI Health Detection – czujniki w okolicach dłoni i stóp, które wykrywają wskaźniki ludzkiego zdrowia (poziom natlenienia, tętno i stan mikrokrążenia), a na podstawie zebranych wyników fotel dobiera najbardziej efektywny masaż,

Więcej niż tylko masaż

Współczesne fotele masujące oferują znacznie więcej niż tylko tradycyjny masaż. Fotele masujące Bodyfriend – Phantom Care i Phantom Rovo posiadają specjalne programy masażu. Brain, Mental, Care czy Heatlhcare – w połączeniu z autorską technologią Brain Music wspierają one samopoczucie psychiczne użytkownika i pomagają przy różnego rodzaju niedyspozycjach. Wyjątkowe tryby w Phantom Care i Phantom Rovo łączą masaż i terapeutyczną muzykę binauralną, a także z podnoszącymi na duchu afirmacjami.

 

Fotele masujące to nie tylko stylowe elementy wyposażenia wnętrza, ale zaawansowane urządzenia wspierające zdrowie i samopoczucie, które łączą w sobie wiekową tradycję masażu z najnowocześniejszą technologią. Od ich skromnych początków do dzisiejszych wysoko zaawansowanych modeli, fotele masujące nieustannie ewoluują, oferując coraz to nowsze sposoby na relaks i regenerację ciała. Więcej o fotelach masujących dowiesz się ze strony Rest Lords.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama