Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Drużyny z czterech powiatów walczyły w Halowym Festiwalu Piłki Nożnej w Rogoźnicy (film) (galeria)

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy przyjęła rolę gospodarza Halowego Festiwalu Piłki Nożnej zorganizowanego w dniu 17 lutego przez Bialskopodlaski Oddział Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Ten festiwal to kontynuacja 24. Halowych Mistrzostw Okręgu, lecz w tym roku zmodyfikowaliśmy i zeszliśmy troszeczkę niżej, do czterech kategorii, a wcześniej było ich nawet dziewięć. Chodziło o zmodyfikowanie całego turnieju tak, żeby każdy zespół miał tą samą liczbę meczów w tym samym czasie. Nie ma klasyfikacji, tabel, wyników, wyróżniamy zawodników, którzy otrzymają statuetkę i nagrodę – wyjaśnia koordynator festiwalu Michał Tusz.

Do turnieju przystąpiły drużyny z powiatów: bialski, łukowski, parczewski i radzyński:

1. Huragan Międzyrzec Podlaski
2. Krzna Rzeczyca
3. Champion Biała Podlaska
4. Lesovia Trzebieszów
5. Lobos Biała Podlaska
6. Niwa Łomazy
7. Victoria Parczew
8. Amplus Łuków
9. Jedynka Terespol
10. Podlasie Biała Podlaska
11. Olimpia Jabłoń
12. Ortlęta Łuków
13. Az-Bud Komarówka Podlaska
14. Orzeł Czemierniki
15. LZS Dobryń
16. Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski

Zawodnicy, chłopcy i dziewczęta, reprezentowali rocznik 2013 i młodsi. Drużyny rozegrały po 9 spotkań, 4 na 4 bez bramkarza. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za udział w festiwalu, a wszystkie zespoły odebrały dyplomy za udział.

Wyróżniono 16 zawodników/zawodniczek, którzy otrzymali statuetkę oraz nagrody rzeczowe i dyplom:
Szymon Bielecki
Grzegorz Kłopotek
Joanna Leonienko
Jakub Pawłowicz
Adrian Golak
Jakub Tatara
Aleksander Chodziński
Szymon Kamiński
Jakub Goławski
Kamil Olszewski
Bartosz Mospinek
Maciej Kieczka
Maciej Czerski
Oliwier Szczęśniak
Jurek Malewski
Kacper Domański.

Opiekunowie swoich drużyn otrzymali pamiątkowe gadżety ufundowane przez Gminę Międzyrzec Podlaski.

Po pierwszej rundzie miał miejsce pokaz sprzętu piłkarskiego firmy Goalmakers z panem Małeckim na czele. – Warto zapoznać się z ofertą firmy. Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy Doroty Herda, wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza, radnego powiatu bialskiego Andrzeja Mironiuka, Radia Biper oraz trenera Karola Góralskiego – wymienia organizator.

Jednym z patronów wydarzenia był wójt Krzysztof Adamowicz, który również grał w piłkę nożną w Ludowym Zespole Sportowym w Przychody. – Grywało się kiedyś w piłkę nożną, później troszkę z AZS KUL, ale moim zamiłowaniem była historia, więc ugrzęzłem w książkach, a sport jest mi nadal bliski – wspomina włodarz. Jak podkreśla, z przyjemnością obserwuje grę młodych ludzi. – Grają w piłkę, rozwijają się, ale to, co najważniejsze, każdy z młodych uczestników turnieju powie nam, ze piłka jest jego pasją. Pasja nadaje naszemu życiu sens, ale też pozwala osiągać sukcesy.

Patronat nad festiwalem objęli: Lubelski Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Piłki Nożnej. 24 lutego odbędzie się kolejne spotkanie festiwalowe w Terespolu skierowane do rocznika 2014 – kat. Orlik E2 – Memoriał Antoniego Sosnowskiego.

Turniejów jest coraz więcej. Organizowane są przez całą zimę i to bardzo dobrze, bo młodzież ma gdzie oderwać się chwilę od smartfonów, grać w piłkę, rozwijać się. Ruch to jest zdrowie – podkreśla prezes BOZPN Witold Wójtowicz. Piłka nożna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, powstają liczne kluby i akademie szkolące młodych ludzi, również w szkołach zawiązują się sekcje piłkarskie. – Kluby młodzieżowe rozwijają się, są w każdej gminie, w każdej praktycznie miejscowości i przy każdej szkole. Jak rozpoczynaliśmy turnieje kilkadziesiąt lat temu to często szukaliśmy miejscowości, w której można taki turniej przeprowadzić. Nie było hal, orlików, teraz mamy takie możliwości, infrastrukturę. Bardzo cieszę się, że młodzi chłopcy i też dziewczęta garną się do sportu, do piłki nożnej, a to dobrze rokuje na przyszłość dla naszej kadry, dobrych eksportowych drużyn.

Zdjęcia LZPN:

Galeria zdjęć Radia Biper – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski / Powiat Bialski / LZPN
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama