Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Kradli sprzęt z firmy transportowej. Fanty zakopali w …. węglu

Za usiłowanie włamania i kradzież m.in. elektronarzędzi odpowie trzech mężczyzn w wieku 18-20 lat. Sprawcy kradli wartościowe przedmioty z terenu firmy transportowej. Wartość strat została oszacowana niemal 8 tys. zł. Odzyskaliśmy skradzione przedmioty, które zakopane były w ... węglu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek kryminalni terespolskiego komisariatu uzyskali informację, z której wynikało, że trzej młodzi mieszkańcy gm. Terespol w wieku 18-20 lat podejrzewani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież elektronarzędzi i oleju napędowego z firmy transportowej na terenie tej gminy. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Mężczyzna przyznał, że zauważył brak elektronarzędzi znajdujących się na placu, jednak nie zgłaszał tego faktu, gdyż sam chciał znaleźć sprawcę.

Amatorzy cudzego mienia ukradli między innymi klucze udarowe, szlifierki kontowe, zestaw kluczy, pompkę do spuszczania paliwa oraz 150 litrów oleju napędowego na kwotę niemal 8 tys. zł. Dodatkowo usiłowali włamać się do budynku biura.

Mężczyzna dodał, że tydzień wcześniej będąc na terenie formy spłoszył sprawców, którzy próbowali ukraść niemal 300 litrów oleju. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o te czyny. Odzyskali też część skradzionego mienia. Przedmioty znajdowały się w miejscu zamieszkania 18-latka, który postanowił ukryć je w składowanym węglu… Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty w różniej konfiguracji osobowej.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / komisarz Anna Kamola
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama