Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy prac siódemki wychowanków Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”

W ubiegłym roku młodzi adepci grafiki komputerowej za swoje wybitne osiągnięcia otrzymali Stypendia Artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego. Są wśród nich także stypendyści Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Wernisaż wystawy prac młodych artystów z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” odbył się 13 lutego w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.
Paulina Borowska, Lidia Sacharuk, Natalia Grzechnik, Jakub Kordaczuk, Lilianna Rudzka, Zuzanna Rudzka i Helena Sacharuk stworzyli wyjątkowe grafiki i animacje ukazujące piękno Lubelszczyzny.
Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie medalu „Złotej Sztalugi” otrzymanemu z Ambasady Ukrainy przez Michała Dragana oraz dyplomów laureata pozostałym wychowankom „Piksela” za udział w konkursie: International Art Forum „Golden Easel”, konkursu „Sztafeta Pokoju” – zorganizowanego w 2022 roku przez Lviv Children’s Art Gallery w Ukrainie.


Młodym artystom i pani instruktor Lilli Wielgan-Michaluk gratulacje oraz podziękowania złożył Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który powiedział m.in.: – Mamy oto demonstrację siły naszego plastycznego środowiska artystycznego w jednej z najbardziej innowatorskich, innowacyjnych dziedzin sztuk plastycznych, bo sięgającej po najnowocześniejsze technologie.

Zwracając się do młodych artystów z „Piksela” włodarz miasta stwierdził: – Kroczycie drogą postępu, ponieważ seryjnie sięgacie po laury nie tylko w wymiarze naszej miejskiej wspólnoty, np. stypendia prezydenta miasta, czy marszałka województwa. Dyplomy z Ambasady Ukrainy, które właśnie otrzymaliście pokazują, że mamy już do czynienia z ekspansją międzynarodową. Pozostaje nam kibicować i trzymać kciuki i życzyć dalszego powodzenia.

Do gratulacji, podziękowań i życzeń dołączył się także obecny na uroczystości Dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela. Po części oficjalnej uczynili to również licznie zgromadzeni goście.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Jan Kowalski
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama