Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Kierowca stracił panowanie na zaśnieżonej nawierzchni. Apelujemy o rozwagę!

Dzisiaj nad ranem na DK-19 w Międzyrzecu Podlaskim 37-letni kierowca Audi na zaśnieżonej nawierzchni stracił panowanie nad autem i uderzył w bok jadącej z przeciwka ciężarówki. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do wypadku doszło dzisiaj przed godziną 4 rano na DK-19 w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi 37-latek, na zaśnieżonej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w bok jadącego z przeciwka samochodu ciężarowego. Scanią kierował 35-latek. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca osobówki.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziły to przeprowadzone badania. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zima jest okresem szczególnie trudnym dla kierowców. Pojawiające się ujemne temperatury i opady powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo i innych.materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / komisarz Anna Kamola
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama