Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Konferencja w trosce o żywność wysokiej jakości oraz produkty tradycyjne i regionalne (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 lutego 2024
, godz. 10:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wyszedł z inicjatywą organizacji konferencji „Żywność wysokiej jakości – produkty tradycyjne i regionalne”, aby skutecznie promować kulinarne dziedzictwo naszego województwa.

Zapraszamy serdecznie na konferencję „Żywność wysokiej jakości – produkty tradycyjne i regionalne”, która odbędzie się 8 lutego br. o godz. 10:00 w Dworku Helena w Porosiukach k. Białej Podlaskiej. Tego dnia obchodzimy Tłusty Czwartek, co za tym idzie jest to idealna okazja, by porozmawiać o regionalnych przysmakach. Lokalizacja wydarzenia także nie jest przypadkowa, bowiem powiat bialski jest liderem pod względem liczby wpisanych produktów tradycyjnych. Podczas konferencji zostaną omówione m. in. zasady wpisywania na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, certyfikacja produktów regionalnych, ich wykorzystanie w zbiorowym żywieniu oraz możliwość sprzedaży własnych wyrobów.

Bardzo istotnym zagadnieniem poruszanym podczas konferencji będzie informacja o systemach jakości UE jak i polskich, dzięki którym można pozyskać środki finansowe na promocje swoich wyrobów. O swoich wpisanych produktach opowiedzą nam członkinie KGW w Łobaczewie Małym „Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego” Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego i Zespół Łobaczewianki laureatki konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lutego br. pod nr tel. 81 4416 802 lub 81 4416 538. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Program i plakat poniżej.

 

materiał: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama