Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Sosnówka: „Wśród nocnej ciszy” – koncert kolęd w Żeszczynce (film) (galeria)

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Żeszczynce zespoły z regionu przedstawiły doroczny koncert z repertuarem kolęd i pastorałek.

W dniu 21 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Żeszczynce odbył się uroczysty koncert pod tytułem „Wśród nocnej ciszy”. Wydarzenie zorganizowali: wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz i proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Żeszczynce Robert Bartosik oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. – Zaczęliśmy ten przegląd kolęd i będziemy go kontynuować cyklicznie – zapowiedział jeden z organizatorów, witając przybyłych gości.

W koncercie wystąpiły zespoły ludowe z gmin Sosnówka i Łomazy:

– Zespół „Motwiczanki” z Motwicy (w składzie: Zofia Litwiniuk, Anna Brodzka, Gabriela Lewczuk vel Leoniuk i Magdalena Litwiniuk),

– Zespół „Biesiadnicy” z Żeszczynki,

– Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki,

– Zespół „Studzianczanie” ze Studzianki.

W wydarzeniu wystąpił również Chór Parafii Prawosławnej pw. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach. Ponadto wśród wykonawców kolęd i pastorałek znaleźli się Natalia Raczkowska oraz lubelska grupa Acoustic Trio, która wystąpiła w składzie: Alicja Karpiuk, Łukasz Zdolski i Marcin Fidecki.

Zgromadzeni w świątyni wierni, a także przybyli na wydarzenie goście, mogli usłyszeć w ciekawych aranżacjach najbardziej znane polskie kolędy. Oprócz stanowiącej tytuł koncertu kolędy „Wśród nocnej ciszy”, lokalni artyści wykonali również m.in.: „Cichą noc”, czy „Chwała na wysokości”.

Niewielki kościółek w Żeszczynce okazał się znakomitym miejscem do przedstawienia bożonarodzeniowych pieśni i przywołania radosnej atmosfery świąt Narodzenia Pańskiego. – Miejsce zostało nieprzypadkowo wybrane pod tego typu wydarzenie. Kościółek jest nie tylko przepiękny, ale również ma swój klimat – powiedziała naczelnik Urzędu Gminy w Sosnówce Renata Stefaniuk.

Wstęp na wydarzenie był wolny.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama