Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kiedy zdecydować się na wypowiedzenie umowy o pracę?

Rezygnacja ze swojego dotychczasowego stanowiska pracy dla wielu osób może wiązać się z niepotrzebnym stresem. Strach przed nieznanym i przyzwyczajenia często zatrzymują nas w miejscach, które już dawno powinniśmy zostawić za sobą. Nadal nie wiesz, czy chcesz zmienić zatrudnienie? Zobacz, czy któraś z tych sytuacji dotyczy właśnie ciebie.

Złe warunki pracy skutkiem wypowiedzenia umowy

Jest wiele czynników, które w pewien sposób mogą nas popchnąć do decyzji o zrezygnowaniu z ówczesnej pracy. Wypowiedzenie umowy może być związane bezpośrednio z naszym dotychczasowym miejscem zatrudnienia. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia do warunków swojej pracy, a prośby o zmianę nie są realizowane przez pracodawcę, warto rozejrzeć się za czymś innym. Niezdrowa atmosfera w pracy może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne.

Chęć do zmiany stanowiska może wiązać się również z brakiem stabilności finansowej. Dużo osób pracujących na umowę zlecenie czy na umowie o dzieło musi borykać się z brakiem stabilnego zarobku. Studenci, którzy zatrudnili się na tego typu umowy, bardzo szybko rezygnują z nich po wejściu w dorosłość.

Zmiana pracy ze względu na brak satysfakcji zawodowej

Ciężkie momenty w pracy nie zawsze okazują się winą pracodawcy. Często to zmiany w życiu osobistym albo personalny brak satysfakcji ze swojego stanowiska skutkują chęcią do wypowiedzenia umowy. Są rzeczy, na które nie mamy za dużego wpływu. Może być to przeprowadzka, albo konieczność opieki nad dzieckiem czy innym członkiem rodziny. Do zmiany pracy zmusić Cię mogą również problemy zdrowotne natury fizycznej albo psychicznej.

Satysfakcja zawodowa to niezwykle ważny element rozwoju człowieka w pracy. Bez motywacji i chęci do dalszej nauki i eksploracji nie utrzymamy się za długo na swoim stanowisku. Jeśli praca nie zapewnia Ci możliwości na rozwój, może warto zmienić pracodawcę.

Nasze porady zawodowe

Zmiana pracy przy aktualnej sytuacji na świecie nie wydaje być się takim samym tematem tabu, co wcześniej. Coraz więcej osób decyduje się zmienić ścieżkę kariery w samym środku życia zawodowego i nie jest to uznawane za dziwne. Dodatkowym plusem są również zmiany w charakterze niektórych stanowisk i popularność pracy zdalnej, która umożliwia współpracę z firmami zagranicznymi.

Przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji warto jednak rozeznać się w aktualnej sytuacji rynkowej na świecie i w Polsce. Dobrym sposobem na poznanie zapotrzebowania na stanowiska jest rozejrzenie się w Internecie, a dokładniej stronach, które zbierają ogłoszenia od pracodawców, a od pracowników szczere opinie – na przykład GoWork.pl. W ten sposób dowiesz się, czy zapotrzebowanie na Twoje stanowisko jest duże i gdzie szukać najlepszych ofert.

Pamiętaj, zmiana pracy niekiedy jest konieczna. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia do warunków pracy, albo po prostu nie czujesz motywacji na swoim stanowisku, koniecznie zastanów się nad zmianą zatrudnienia. Podejdź do tego rozsądnie. Impulsywne złożenie rezygnacji bez przeczytania warunków umowy, czy znalezienia na początku innych ofert pracy może mieć negatywne konsekwencje finansowe.

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama