Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Aniołkowe Granie 2023” w Przedszkolu im. Przyjaciół Kubusia Puchatka (film) (galeria)

W Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej już po raz kolejny odbyło się "Aniołkowe Granie" - wzruszająca akcja kierująca uwagę na kwestię rodzin zastępczych.

Koncert kolęd i pastorałek odbył się w ramach podsumowania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”, wspierającego ideę rodzicielstwa zastępczego, pod patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka 16 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej. Koncert został poświęcony pani Bożenie Jewała oraz jej wnuczkom Patrycji i Amelii Skowron.

Jedną z najpiękniejszy tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, zarówno w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół ale i też wśród społeczności przedszkolnej. I właśnie dzisiaj w takim gronie chcemy kultywować tą starą tradycję. Śpiewanie kolęd stwarza miłą i niepowtarzalną atmosferę, która niesie ze sobą radość oraz mnóstwo pozytywnych emocji. Przekonajmy się, że tak właśnie jest – mówiły tytułem wstępu prowadząca wydarzenie jego koordynatorki Justyna Kowaluk i Angelika Piekarska.

We wspólnym kolędowaniu i recytacjach wierszy wzięli udział m.in.:

1. Karolina Kowalczyk
2. Lidia Juchimiuk Alicja Wojcieszuk
3. I, II, III grupa 6-latków
4. prezydent Michał Litwiniuk
5. Amelia i Patrycja Skowron

Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące aniołów, wysłuchały również cytatów odnoszących się do jednego z najważniejszych aniołów, czyli babci. Na zakończenie dyrektor przedszkola wręczyła na ręce babci Bożeny Jewała voucher na zimowisko w Bieszczadach oraz „Niezbędnik narciarza”, czyli zimowej garderoby, przydatnej podczas nauki na nartach.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki / Gwarbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama