Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siedlce, Parczew: Ferie zimowe w świetlicach Caritas

90 dzieci korzystających na co dzień z dwóch świetlic Caritas w Siedlcach i jednej w Parczewie może liczyć, jak co roku, na zorganizowane ferie zimowe. Dwa tygodnie będą miały wypełniony zabawą, spędzą ten czas aktywnie i twórczo. Każdego dnia otrzymają też posiłek.

Nasze świetlice są formą pomocy dla rodzin zamieszkujących Siedlce i Parczew w wychowaniu i opiece ich dzieci. Podopieczni są w wieku od 7 do 16 lat. W roku szkolnym przychodzą do świetlic codziennie po zajęciach szkolnych i otrzymują wsparcie wychowawców i specjalistów – w Siedlcach: nauczyciela j. angielskiego, socjoterapeutów i instruktora do zajęć sportowo-rekreacyjnych, w Parczewie: psychologa. Staramy się też zapewnić im aktywności w okresie ferii zimowych i letnich – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlce:

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 i Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 będą czynne dla dzieci w dniach powszednich od 15 do 26 stycznia 2024 r. w godzinach od 10:00 do 15:00. Ferie rozpoczną się pogadanką o bezpieczeństwie, aby ten czas był przeżyty bez niespodzianek. Dzieci wezmą udział w zajęciach sportowych w Centrum Treningu- G4 i rozegrają turniej gry w tenisa stołowego. Poza tym będą majsterkować w Castoramie w Białkach na specjalnych warsztatach. Na zajęciach plastyczno-kreatywnych przygotują upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka i wezmą udział w mszy św. w ich intencji. Stworzą też maski karnawałowe i zdrowe przekąski imprezowe (dzięki zajęciom z Programu „Żółty Talerz”), po czym wezmą udział w balu karnawałowym. Ferie urozmaicą zajęcia kulinarne w Kulinarnym Poddaszu, seans filmowy w kinie NoveKino, zajęcia kreatywne LEGO z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia LEGO oraz zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach. Jeśli pogoda pozwoli podopieczni będą bawić się w śniegu i lepić bałwana.

Parczew:

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Kościelnej 53 otwarta będzie dla dzieci w dniach powszednich od 29 stycznia do 11 lutego w godzinach od 9:00 do 14:00. Atrakcje zaplanowane dla podopiecznych to: wycieczka do Białej Podlaskiej, podczas której odbędą się warsztaty malowania na ceramice w Muzeum Południowego Podlasia oraz warsztaty edukacyjne w Multicentrum. Oprócz tego zaplanowano wyjście do kina, zajęcia kulinarne, plastyczne, zajęcia ruchowe, wizytę w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Parczewie, bal karnawałowy oraz wspólne gry i zabawy na świetlicy.

Więcej informacji: Karolina Sałasińska – kierownik siedleckich świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 513-503-880, Aneta Goławska – kierownik parczewskiej świetlicy Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 507-058-866.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia : Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama