Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wernisaż i wystawa „Akwarela Water colour” w bialskiej galerii

Wydarzenie zorganizowali: Galeria Podlaska i Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Wystawie patronuje Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Wernisaż odbył się w piątek 12 stycznia o godz. 18:00 w Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Pierwszą wystawę bialskiej galerii w roku 2024 uświetnił swoją obecnością prezydent Michał Litwiniuk.

Dziękuję wszystkim za 13 wystaw zorganizowanych w ubiegłym roku. Pozwoliły one artystom z Białej Podlaskiej i naszych pięknych okolic zaprezentować swojej prace. Życzę środowisku artystycznemu dalszej zjawiskowej i twórczej działalności – powiedział prezydent w słowie wstępnym.

Na wystawie prac Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich pt. „Akwarela Water colour” zostało wyeksponowanych ponad 70 prac malarskich znanych autorów. – Akwarela jest techniką demokratyczną. Jest trudna, ale i łatwa w ogólnodostępnym wymiarze. Każdy może sobie kupić pędzel, farby i malować. W tym celu proponujemy towarzyszące wystawie warsztaty. Wiele osób może się z nami uczyć. Jest taka zasada, że akwarele maluje się ciągle i wciąż się czegoś uczy. Zawsze jest wszystko przed nami – powiedział podczas wernisażu wystawy Prezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich Ryszard Rogala, zachęcając zebranych do próbowania swoich sił w tej technice malarskiej.

Prowadzone przez artystów biorących udział w wystawie – Anatola Martyniuka i Adama Papke towarzyszące wystawie warsztaty, przewidziano na sobotę i niedzielę (12 i 13 stycznia) w pracowniach plastycznych BCK.

Podczas wernisażu można było nabyć katalog wystawy zawierający reprodukcje prezentowanych prac. Będzie dostępny w okresie ekspozycji akwarel w Galerii Podlaskiej.

 

materiał: Radio Biper, Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama