Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Teatr Słowa przedstawił spektakl „Zawiniątko”

Kolejne tego rodzaju wydarzenie artystyczne zorganizowało Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Teatr Słowa znów zachwycił młodych widzów.

12 stycznia o godzinie 11.00 i 13.00 w sali widowiskowej BCK przy ul. Krótkiej 1 miały miejsce przedstawienia dwuaktowej sztuki pt. „Zawiniątko”. Widzowie obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Słowa, od 20 lat działającego przy BCK. Całość reżyserowała prowadząca zespół teatralny Danuta Szaniawska. Sztuka dedykowana była dla starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. 

Wydarzenie miało na celu upamiętnienie Powstania Styczniowego. Scenariusz oparty jest na dramatycznym tekście Jacka Daniluka. Opowiada tragiczną historię z tego okresu. Prezentowane treści odnoszą się w dużej mierze do prawdziwych wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym rejonie w czasie powstania. Uwzględniają również historyczne postacie związane z działaniami powstańczymi na Południowym Podlasiu.

Na wydarzenie licznie przybyli uczniowie bialskich szkół. Potrafili docenić ciekawą tematykę przedstawienia oraz kunszt aktorski Teatru Słowa. Bialscy artyści także z uznaniem wypowiadali się o publiczności złożonej z młodych ludzi. – Młodzież jest ciekawą publicznością, ponieważ są bardzo otwarci na sztukę teatralną. Zwłaszcza na przedstawienia historyczne, co jest dość zaskakujące. Wydawałoby się, że współcześnie młodzież nie będzie szczególnie zainteresowana tą dziedziną. Jednak przykłady pokazują, że jest inaczej – tym krzepiącym spostrzeżeniem podsumowała artystyczny wysiłek twórców spektaklu Faustyna Wojdakowska (na zdjęciu poniżej pierwsza z lewej), aktorka grająca jedną z głównych ról.

W obsadzie sztuki znaleźli się również: Marzena Borkowska, Lena Antsipenka, Bożena Jaroszuk-Różycka, Czesława Frączak, Ewa Wawrzyniak, Andrzej Antsipenka, Maksymilian Hołownia, Tadeusz Humin i Henryk Szpura.

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny, podobnie jak na wszystkie przedstawienia Teatru Słowa w 2023 r. W ubiegłym roku bialscy artyści przedstawili publiczności 6 spektakli. Bieżący rozpoczęli sukcesem „Zawiniątka”.

 

 

materiał i zdjęcia: Radio Biper, Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama