Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W bialskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na pierwszym spotkaniu klubu w tym roku uczestnicy rozmawiali o książce „Chłopki”. Jej autorką jest Joanna Kuciel-Frydryszak.

Powieść „Chłopki” to jedna z najpopularniejszych publikacji w 2023 r. Ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Zdecydowanie można o niej powiedzieć, że nie jest „lekka, łatwa i przyjemna”. To pozycja, która spotkała się z niezwykle szerokim odbiorem. Emocje, cierpienie, ciężka praca i ogromna bieda. To czego doświadczały kiedyś nasze babki jest teraz przepracowywane, wspominane i analizowane przez współczesne kobiety. To niewątpliwy sukces książki i jej autorki.

Na spotkaniach autorskich Joanny Kuciel-Frydryszak kobiety wzruszają się, płaczą i wspominają historie swoich przodków. Jest to kolejne dzieło pokazujące klasę ludową. Często historie te były marginalizowane i pomijane. Dziś mówi się o nich otwarcie, a dyskusja na temat wątków zawartych w książce podjęta została również podczas spotkania DKK.

Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu. Informacje o kolejnych edycjach wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej www.mbp.org.pl oraz w mediach społecznościowych.
Zachęcamy do uczestnictwa w tej formie promocji czytelnictwa w naszym mieście i regionie.

 

 

materiał i zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

opracowanie: Jan Kowalski                          

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama