Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Chcieli ją oszukać na 500 dolarów

Obywatelka Ukrainy otrzymała wiadomość, w której była informacja o natychmiastowej wpłacie 500 dolarów na wskazane konto kryptowalutowe. W przypadku braku wpłaty oszuści zagrozili zniszczeniem jej życia. Na szczęście kobieta nie dała się oszukać i o całej sytuacji powiadomiła policję. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

W miniony weekend do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zgłosiła się obywatelka Ukrainy która dostała tajemniczą wiadomość wymuszającą na kobiecie wpłacenie kwoty 500 dolarów. Przelew miała wykonać w ciągu 48 godzin. Oszuści grozili zniszczeniem jej życia. O sytuacji poinformowała służby.

Taka wiadomość służy do wyciągnięcia pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy to bardzo często działają w przerażeniu. Chcąc jak najszybciej pozbyć się problemu wpłacają pieniądze na wskazane numery kont.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przestępcy wykazują się bardzo dużą kreatywnością, starając się uśpić czujność aby wykorzystać jej nieświadomość lub łatwowierność swojej ofiary. Nie udostępniajmy bezmyślnie obcym osobom swoich danych, loginów i haseł. Nie korzystajmy z przesłanych przez nieznajomych linków. Jedynie czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas od utraty oszczędności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / młodszy aspirant Aneta Filc
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama