Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„A miłości bym nie miał”. Grupa Tu i Teraz ponownie na drelowskiej scenie (galeria)

6 stycznia drelowska publiczność miała okazję uczestniczyć w premierowej odsłonie spektaklu "A miłości bym nie miał" w wykonaniu Grupy Teatralnej Tu i Teraz działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

Grupa Teatralna Tu i Teraz z Drelowa wystawia swoje spektakle od 12 lat. W tym roku scenariusz napisany przez Zbigniewa Steszuka poruszył kwestię przechodzącego kryzys młodego małżeństwa z dwojgiem dzieci. Ponad rodzinne wartości jeden z małżonków postawił własne ambicje i pogoń za pieniędzmi, które dało mu intratne stanowisko zaoferowane przez dyrektora prężnie prosperującej firmy. Młody Cezary pogubił się w tym, co znalazło się na jego zawodowej drodze, nawet nie zauważając, kiedy sam stanął na wiodącej w przepaść ścieżce wydeptanej dawniej przez zmarłego ojca. Jednak w porę uświadamia sobie zgubne działania i odnajduje właściwą drogę prowadzącą do rodzinnego szczęścia.

– Miałem to szczęście, że z pewnych pobudek napisałem scenariusz, oddałem tekst w ręce tych wspaniałych ludzi i z wielką satysfakcją mogłem widzieć, jak ten tekst oni przeobrażają w życie sceniczne. Dla kogoś takiego jak ja to wspaniała sprawa. Móc w tym być i uczestniczyć, przyglądać się temu, za co bardzo dziękuję – mówił po spektaklu autor scenariusza i odtwórca roli ojca Cezarego Zbigniew Steszuk.

W role głównych bohaterów wcielili się Mateusz Matejko (Cezary) i Anita Michalczuk (Lidka). Na scenie pojawili się również znani drelowskiej publiczności mieszkańcy gminy Drelów, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, uczniowie miejscowej szkoły oraz wokaliści i muzycy chóru z Witoroża, którzy zadbali o muzyczną oprawę spektaklu. Łącznie tego dnia wystąpiły 22 osoby. Warto dodać, że grupę teatralną tworzą amatorzy, którzy swoje umiejętności aktorskie odkrywają i szlifują podczas kolejnych spektakli. Godząc życie prywatne z zawodowym znajdują czas na wielogodzinne spotkania i próby, realizując z pasją własne zainteresowania. – Ani nie jestem reżyserem, ani scenopisarzem, ani aktorem, tak jak my wszyscy. Gramy tak, jak czujemy. Prawdą natomiast jest, że każdemu z nas coś tam w duszy gra. Mnie gra chęć ewangelizowania. Jest w tych naszych wszystkich przedstawieniach pewna nutka mądrości płynąca z ewangelii, płynąca z historii naszego Pana Jezusa Chrystusa. Reszta należy do was – dodał Zbigniew Steszuk zwracając się do publiczności.

Grupa ma na swoim koncie kilkanaście własnych spektakli, jej członkowie biorą również udział w przedstawieniach o tematyce unickiej i rozważaniach drogi krzyżowej prowadzącej ulicami Drelowa. Występują przeważnie na drelowskiej scenie, mieli też okazję zagrać w kilku innych miejscowościach, gdzie ich scenariusze i gra aktorska zostały nagrodzone wielkimi brawami.

– Piękne dwanaście lat pasji do teatru i miłości do tego, co robicie. Doceniam to tym bardziej, że działacie przy Gminnym Centrum Kultury, a dla jednostki instytucji kultury wartością dodaną jest to, że ludzie z pasją w gminie się gromadzą. Chcę za to podziękować i deklaruję wsparcie oraz współpracę. Mam nadzieję, że jeszcze niejeden taki piękny spektakl uda nam się zorganizować – mówił kierując słowa podziękowania do członków grupy teatralnej dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie Michał Olesiejuk.

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama